Kanseroloji

Kanser hakkında her şey

Hos Geldiniz

Kanseroloji.com Kanserde erken teshis cok onemlidir. Kanser turleri bireylerin bunyesine gore farkli etkilesimde bulunabilir. En onemlisi umutsuzluga kapilmadikca kanseri yenme ihtimaliniz her zaman vardir. Kanseri yendikten sonra da cok siki bir bakim gerekmektedir.

Babam 1 senedir akciğer kanseri

Yazan: admin Tarih: Şub 1st, 2010 | Kategori:: Akciğer Kanseri

Babam 1 senedir akciğer kanseri,ve ana karina tutulumu olduğundan INOP kabul edilmişti, babamın durumu okadar kötüydüki ilk tavsiye edilen merkez ile 8 kür kemo terapi ve yüksek doz radyoterapiyi bir arada gördük, bitti dediler, yok oldu dediler, 3 ay geçmedi aynı bölgede aynı büyüklükte orda duruyordu, tekrar oluşmuş dediler???? 3 ayda???
neyse tekrar ameliyat değerlendirilmesi yapalım dediler.
biri dedi kesinlikle olmaz biri dedi olur, biri dedi olur ama % bilmem kaç. Ama hiçbiri kendinden emin değil.
bu arada 1 sene oldu. Öksürmekten boğulacağını sandığım zamanlarda oldu,ama kendini çok iyi gördüğüm, herhalde tamamen geçti dediğim zamanlarda oldu. inanın ota dair ne varsa denedik. Sayim; reisi mantarı, manisadan acı ot, çinli adamdan özel bir karışım.Kavun marmeladı üstüne dişi ısrgan otu,sizi temin ederim bunlara verdiğimiz paralar toplasınız 300 tl değil yani sakın büyük paralar isteyen şerefsizlere para vermeyin.
İnanın bunların hiçbiri faydasız değil. Kesinlikle hastanın durumunu iyi yönde etkileyen şeyler. Önemli olan hastanın İSTİYEREK ve İNANARAK kendisinin içmesi, siz sadece anlatın bırakın o istesin, ve siz yapın. Yoksa eziyet olur. Dediğim gibi faydasız değil. AMa kesinlikle Küratif değil.
Şu kesindir! Yaradanın belirlediği zamanda göçeceğiz,doktorun belirlediği zamanda değil. Ne bir gün önce ne bir gün sonra göçeceğiz. O yüzden önemli olan o zamana kadar mümkün olduğunca iyi yaşayabilmek.
1 senedir akciğer kanseri yakını olan biri olarak size bir kaç tavsiyem olacak
1) Mutlaka ameliyat şansı varmı diye EN FAZLA ve EN AZ iki doktora sorun. bunlardan biri üniversite doktoru, diğeri özel doktor olsun. Aynı şeyi söylerler ise şanslısınız demektir( 1 veya 2. evredir) Eğer farklı söylerler ise(muhtemelen tartışmaların olduğu 3.evredir) üçüncü bir doktora gitmeyin ve siz devreye girin karar verin ve o doktorla yolunuza devam edin.
Bu arada evrelemede bile kendi aralarında farklılık var.

2) Ameliyat olmaz, olamıyor, veya karar olmayacak ise Medikal ve radyoterapi için merkez araştırması yapın ve kısa sürede (en fazla 3-4 gün)karar verilen yere gidin,
değiştirmeyin orası ile devam edin. İlaç heryerde aynı ilaç.

3) MUTLAKA DUA EDİN

Babam için en fazla 6 ay yaşar demişlerdi, ağızlarına tükürdüklerim. 1 sene oldu şükür ki hayatta ve hala kimseye muhtaç değil.

Ben onu çok seviyorum, ve onu her gördüğmde göğsümü ortadan ikiye ayırmak ve bendekinin yarısını ona vermek istiyorum. Ama olmuyor işte.
Ne olursa olsun onun Yaradanın belirlediği zamana kadar hayatta olacağını bilmek bana umut ve azim veriyor.
Herkese ALLAH tan acil şifalar diliyorum

Yazar : Oğul

Admin: Acil şifalar dilerim


Bu yaziyla ilgili Kanseroloji.com'da bulunan diger yazilar

 • Babam şuan 53 yaşında ve hastalığı terminal döneme girdi.. (akciğer kanseri)
 • Uzun yaşamanın sırrı yoğurt yemek
 • Babam prostat kanseriydi
 • Babam Akciğer Kanseri
 • Fazla A vitamini kullanımı akciğer kanserine neden oluyor!
 • Video Akciğer Kanseri Bronkoskopisi
 • Akciğer kanseri en büyük tehdit
 • Babam 70 yaşında mide kanserine yakalandı
 • Akciğer kanseri olan Babamda tedavi süreci..
 • Akciğer kanseri tedavisinde yeni bir boyut


 • 57 Responses to “Babam 1 senedir akciğer kanseri”

  Sayfalar: [3] 2 1 » Show All

  1. 57
   Hasan Says:

   Arkadaslar babamda 4.evre akciger kanseri kemiklerine ve beynine sicramamis tümörler yanliz ic organlarini sarmis böyle durumda olan arkadaslar varmi ALLAH kimsenin basina vermesin ve sonuclarda olumlu ilerlemeler kaydedenler varsa yazarsa memnun olurum su an 5.kemoterapisini alicak radyoterapi uygulanamiyor.

  2. 56
   Hasan Says:

   Benimde canım Babama Akciger kanseri 4.evre teşhisi konuldu 12 kür kemoterapi verdiler radyoterapiye uygun değilmiş ne yapacaz şaşırdık Allahım bütün hastaların yardımcısı olsun.Bitkisel ilaclar kullanmasin dedi Doktor inanmayin arkadaslar boyle bitkisel ilac satmak icin kiliktan kiliga giren tüccarlara..Bol bol dua edelim Allah sifasini verir hepinize gecmis olsun :(

  3. 55
   gulsum songül kır Says:

   kuzenim akciğer kanserinin üçüncü evresinde lente ve akciğerde kitle bulundu tedavisi devam ediyor önce kemoterapi sonra ışın tedavisi pet çeimi yapıldı ancak hiç küçülme olmamış tümörler de akciğerde su toplanmış hareketlenme olmuş tekrar kemoterpiye başlandı ama kızın bünyesi dayanmıyor alerji yapıyor şişiyor kararıyor vucutta bölge bölge agrıları çok iltihap yüksek vucut iyi tepki vermiyor doktoru kemoterpiye devam etmek zorundayı diyor ne yapmak gerekiyor yardımcı olurmusunuz lütfen.. kuzenim 50 yaşında..

  4. 54
   zıvalı Says:

   merhabalar benim babacığımda 4.evre sküamoz hücreli korsinom tipli akciğer kanseri ve beli ağrıyordu sadece çekilen pet sonucunda omurilik lenfler böbreküstü bezleri kas iskelet sıstemi daha neresini yazayım hertarafa metastaz yapmış olduğunu öğrendik ve yıkıldık ben bu yorumları okuyunca neyin yapılabilir neyin yapılamz olduğuna karasızlıkla bakıyorum ama kemo ve ışınla sedece beli ağrıyan babmı 2 haftadır yatağa yıkmış durumdalar ever biliyorum ki ecel gelmeden hastalık adam öldürmez…biliyorum ki hiçbirimiz tertemiz diiliz RABBİM cc bizi temizleyip günahlarımıza kefaret ediyor beni en çok babacığımın acı çekerken benim ona birşey yapamama korkum yıkıyor o duruma gelmek beni delirtiyor aslına bakarsanız yazacak hiçbirşeyde yok alinin beğendiğini veli velinin beğendiğini ali beğenmiyor önerim LOKMAN SURESİNİ HERGÜN 1BARDAK ZEMZEME OKUYUN VE HASTAYA İÇİRİN ŞİFA ALLAHTAN MEVLAM BÜTÜN HASTALARA KENDİ ŞİFASINDAN VERSİN VE BİZLERİ ONLARIN KARŞISINDA ELİ KOLU BAĞLI HİÇBİRŞEY YAPAMAZ DURUMDA BIRAKMASIN ÖMÜRLERİNE BEREKET RUHLARINA BEREKET BEDENLERİNE BEREKET İHSAN EYLESİN ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN

  5. 53
   oğul Says:

   Merhaba ddm, allah baanın şifasını verir inşallah. ağız yaraları halsizlik, kan değerlerinde düşme, bunların hepsi geçici. mevcut hastalığı gerilesin yeter.umarım yakın zamanda iyileşir baban. sana tek söyleyeceğim. babanın yanına uzan ve sarıl ona.

  6. 52
   Ahmet Says:

   Benimde babam lenfoma kanseri 1 yıldır tedavi görüyor bi kanserden tamamen kurtulduk diyoruz 1 ay sonra yine çıkıyor.
   Şuan kemoterapiler ve ışın tedavileri bitti tüm vicudunu taradılar pet çektiler hiçbir şekilde kanserli hücreye rastlamadılar ve kanserden kurtulduk şimdilik.Ama yine tekrar etme olasılığı çok yüksekmiş.Yüce rabbim tüm hastalara şifa versin.

  7. 51
   lokman erik Says:

   herkes allatan sabır dilerim benimde oğlum pulmonerblastom tümörü var akciyer kanseri diye gecer doktorlara göre tedaviye cevap vermiyor
   kübada buluna cimavax efg hakkında bilgisi olan lütfen cevap yazsın umut her zaman allah tan lütfen bu konu hakkıda bilgisi olan yazsın robinrecber@hotmail.com

  Sayfalar: [3] 2 1 » Show All

  Leave a Reply