Kanseroloji

Kanser hakkında her şey

Hos Geldiniz

Kanseroloji.com Kanserde erken teshis cok onemlidir. Kanser turleri bireylerin bunyesine gore farkli etkilesimde bulunabilir. En onemlisi umutsuzluga kapilmadikca kanseri yenme ihtimaliniz her zaman vardir. Kanseri yendikten sonra da cok siki bir bakim gerekmektedir.

Genç kızlar rahim ağzı kanseri aşısı için teşvik ediliyor

Yazan: Dafhne Tarih: Nis 2nd, 2007 | Kategori:: Kanser, Rahim Ağzı Kanseri

Almanya’da 12 ila 17 yaşındaki tüm genç kızların rahim ağzı kanserine karşı aşı yaptırmaları için bir kampanya başlatılıyor.
Almanya’da rahim ağzı kanserinin yok edilmesi amacıyla yaklaşık üç milyon genç kıza toplu bir aşı kampanyasına katılmaları çağrısı yapılıyor.
Gardasil ve Silgard isimleri altında piyasaya sürülen aşılar geçtiğimiz yıldan bu yana Almanya’daki eczanelerden temin edilebiliyor. Ancak Komisyon’un yeşil ışık yakmasıyla sigorta şirketleri gelecek haftadan itibaren aşıların tüm maliyetini karşılamaya başlayacak.

150 Euro’ya mal olacak üç aşının yapılması, servikal yayma ya da diğer adıyla smear testlerinin de tarihe karışması anlamına gelebilir.

Rahim ağzı kanseri gelişmiş ülkelerde her yıl 17 bin kadının ölümüyle sonuçlanıyor. Bu sayı, gelişmekte olan ülkelerde ise her yıl 218 bin civarında.


Bu yaziyla ilgili Kanseroloji.com'da bulunan diger yazilar2 Responses to “Genç kızlar rahim ağzı kanseri aşısı için teşvik ediliyor”

  1. 1
    Yusuf Says:

    Bi sorum olacak benim. Sevgilim rahim ağzı kanseri başlangıcına yakalandı ve hem benim, hemde onun ne yapması gerekir? Hastahaneye gittik.

  2. 2
    Axé Capoeira Türkiye Says:

    arayıpta bulamamıştım iyi oldu :)

Leave a Reply