Kanseroloji

Kanser hakkında her şey

Hos Geldiniz

Kanseroloji.com Kanserde erken teshis cok onemlidir. Kanser turleri bireylerin bunyesine gore farkli etkilesimde bulunabilir. En onemlisi umutsuzluga kapilmadikca kanseri yenme ihtimaliniz her zaman vardir. Kanseri yendikten sonra da cok siki bir bakim gerekmektedir.

Karaciğer Kanseri Ve Belirtileri

Yazan: masklow Tarih: Eki 12th, 2009 | Kategori:: Karaciğer kanseri

Karaciğerdeki hücrelerin giderek anormal derecede büyümesi şeklinde kendini gösteren karaciğer kanseri,belli bir süre sonra tümör şeklini almaktadır.Karaciğerin vücutta çok önemli bir yeri vardır.

Karaciğerin görevleri;yağları sindirmekte görev alan safranın üretilmesini sağlamak,vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olmak ve hücrelerin yapıtaşı olan proteinin büyük bir kısmını üretmektir.

Primer ve sekonder olmak üzere iki çeşit karaciğer kanseri vardır.Dünyada en yaygın görülen türü primerdir.

Karaciğer kanserinin nedenleri;hepatit b ve c hastalıkları,aşırı alkol tüketmek ve nadir de olsa demir eksikliği birincil karaciğer kanseri olan primer kanserine sebebiyet vermektedir.Karaciğer kanserine yakalanan hastalarda;iştahsızlık,halsizlik,ciltte sarılık,aşırı kilo kaybı,karında toplanan sıvılar,karnın şişmesi,çabuk yorulma gibi belirtiler karaciğer kanserinde başlıca görülen belirtilerdir.

Hastalığın durumuna göre radyoterapi,kemoterapi,kriyoterapi,tümörü yok etmek için ilaç enjekte edilmesi ve son olarak karaciğer nakli tedavileri günümüzde uygulanmaktadır.Tedavi edilmeyen karaciğer kanserini hastalarının sonu ölümle sonuçlanabilmektedir.Bu nedenle erken teşhis ve tedavi çok önemlidir.


Bu yaziyla ilgili Kanseroloji.com'da bulunan diger yazilar3 Responses to “Karaciğer Kanseri Ve Belirtileri”

 1. 1
  akin ozan Says:

  ben lonradan akin 2 defa doktor beni kan testine gonderdi ve kara ciyerimde leke oldugunu soyledi lekenin ne oldugunu bilmiyorum ayrica ultrasyona gonderdi 2 hafta sonra gidecegim.endiselerim var bu ne olabilir. ben eskide sigara icerdim 6 yil once biraktim.alkol pek nadir kullaniyor.sizin degerli yardimlarinizi ve yorumlarinizi bekliyorum .tesekurler.

 2. 2
  gizem Says:

  benim arkaadaşımda karaciğer kanseri %90 ilerlemiş ne yapmamızı önerrsiniz cerrahi müdahale uygulanamıyor tehlikesi warmış öneri sunArmısınız lütfen

 3. 3
  murat Says:

  gizem arkadaşına bir tedavi uygulanabildimi bnm dedem de aynı durumda eğer tedavi uygulabildiyse mail atabilirmisiniz murat.tuncel@hotmail.com

Leave a Reply