Kemik Kanseri

Kemik kanseri;kemikte meydana gelen kanser türüdür.Yaklaşık 100’e yakın kanser çeşidi bulunmaktadır.Kemik kanseri bu türlerden en zor tedavi edilenidir.Kemoterapi(kanserde ilaçla tedavi) radyoterapi(ışın tedavisi) ve ilik nakli yöntemleri ile zor da olsa tedavi edilebilen kemik kanseri,günümüzde daha çok bitkisel yöntemlerle,alternatif tıp ile tedavi edilmeye çalışılmaktadır.

Çeşitli bitkisel ilaçlarla hormon katılarak genetik yapısı bozulmuş meyve sebzenin tüketimi,kozmetik ve kimyasal ürünler,fabrikanın çıkan yoğun dumanlar ve antijen(yabancı) maddelerin vücuda girmesi kemik kanseri nedenleri arasında yer almaktadır. Böylece vücutta kemik kanseri gelişebilmektedir.

Kemik kanseri ilk belirtilerini;kanserin meydana geldiği bölgede ağrı,şişlik ve irin(beyaz-sarı renkli yoğun kıvamlı sıvı) oluşumu şeklinde göstermektedir.İrin meydana geldiği zaman kemikte basıncı arttırarak amansız,şiddetli kemik ağrılarına neden olmaktadır.Bununla birlikte kemik kanserine yakalanmış bir hastada sürekli yüksek ateşte olmaktadır.

Kemik kanseri tedavisi cerrahi olmaktadır.Kanserli bölgenin ameliyat edilmesi gerekmektedir.Hasta ameliyat edilir ve ameliyattan sonra gerekli ilaçlar verilerek tedavi sürecine devam edilmektedir.