Babam Akciğer Kanseri

Babam Akciğer Kanseri

Yani en çabuk yayılan türden ve sigara kullanımına bağlı bir tümör türü. Karaciğere ve omurgaya sıçramış. Beyindede 1 cm den küçük bir kitle görüldü. Şuan ilk kemoterapisini aldı 3 gün süreyle . Ne olacağını bilmemek korkutuyor insanı ama dr iyi ve işini bilen bir insan ise inanın ne aşamada olur ise olsun hastalığı yeneceğinize inancınız artıyor. Moral çok önemli Ailenin her bireyinin bunu bilmeside önemli. Babamdan gizlemeyi uygun görmedik çünkü bu bizim tek başımıza vereceğimiz bir savaş değil.

61 yaşında babam ve 40 yla yakın sigara kullandı. Ama işin ciddiyetinin ve bizim onun sağlığını nekadar önemsediğimizin ve harcanan çabanın öyle farkındaki ölsem bırakamam dediği sigarayı bir seferde bıraktı. Bu bile büyük bir umut oldu bize. 10 gün süreyle ışın tedavisi alıyor beyindeki ve akciğerdeki kitleye. 4. aşamada ve biz yeni öğrendik . fakat tetkikleri hızlndırıp biran önce ışın ve kemoterapi almaya başlaması babamıda cesaretlendirdi. Heleki diğer kanser hastalarını , küçük yaşta çocukları ve genç insanları gördükçe kızım ben bunun üstesinden gelicem baksana şu gençler ve çocuklar derdi için savaşıyor benim hastalığım onların yanında nezle grip diyor.

İlk kemoterapi öncesi dr . bahsettiği yan etkilere çok hazırlıklıydık. Ama 3 günlük kemoterapiyi ayakta atlattı, halsizlik, kusma , iştahsızlık olmadı. Bunun en büyük etkiside tedavi sırası ve sonrasında bol sıvı tüketmek ve sık sık idrara çıkmak. Su dışında özellikle taze sıkılmış nar suyu hem iyi bir anti oksidan hemde yan etkileri azaltan bir enerji içeceği gibi. Ağrıları için yeşil reçeteli ilaçlara başlamıştık ama çok şükür ışın tedavisinin dr. unda dediğine göre kısa sürede etkisini göstermesi ile ağrılarında belirgin azalmalar oldu.

Herşey moral ve inanmakla halloluyor buna eminim. Allah bu durumda olan hastalarada yardımcı olsun yakınlarınada. 20 gün gece gündüz ağladım dövündüm baktım olmuyor artık bende çevremde kabullendik durumu ve ne yapabiliriz , babamın ve kendi moralimizi nasıl yüksek tutabiliriz demeye başladık. derdi veren dermanınıda vermiştir mutlaka . Her yapılan tedavi ve alınan sonuç bizim için umut. Rabbim umudumuzu elimizden almaz inşallah.

Çiçek

Admin: Allah Babanıza acil şifalar versin..

Bir önceki yazımız olan Akciğer Kanseri Belirtileri ve Tedavisi başlıklı makalemizde Akciğer Kanseri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

116 yorum

  1. Merhabalar.. Babam akciğer kanseri 4. Evre . Ani nöbetler geciriyor. Sara nöbetiyle ayni gibi bu nobetleri heyecanlandigi zaman geciriyor. Ani sicramalari oluyor ansizin. Doktor mr falan cektirdi beynine sicrama yok nöroloji doktoruda gordu bisey yok dedi. Bu nobetlerin ani sicramalarin sebebi ne olabilir . Tesekkurler.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |