Babam prostat kanseriydi

Babam prostat kanseriydi

öncelikle herkese Allahtan acil şifalar diliyorum
benim babam prostat kanseriydi. 4 ay önce öğrendik önce tur denilen ameliyat yapıldı ama kanser ileri derecede oldugu için amaliyatta sadece kanalı açmışlar yani tümörü alamadılar.
babam kemoterapi ve ışın tedavisine başlamıştı 6 haftalık.4 üncü haftada tüm vücudu kemoterapiden enfeksiyon kaptı beyaz kanı tamamen bitmişti verilen ilaçlardan. ve su an babam Allahın rehmetine kavuştu.
şu an hala inanamıyoruz babamın öldüğüne babamı kanser değil kemoterapi öldürdü .çünkü doktorlar kan degerlerinin bitiğini bildiği halde kemoterapiye devam ettiler.benim diyeceğim su ki asla geç kalmayın sağlığınız için elinizden geleni yapın biz babamı ihmalden kaybettik. sizlerde sevdikleirinizi kaybetmek istemiyorsanız ihmal etmeyin elinizden ne geliyorsa yapın biz yaptık ama babamı kurtaramadık belki sizler kurtulursunuz bu kanser denen illetten. Allah kimseye bu hastalığı vermesin hem olana çok zor hemde aileyi bu hastalık çok üzüyor ölüm olacağını bilip bişe yapamamak çok kötü…

seda

Bir önceki yazımız olan Prostat kanseri belirtiler ve tedavisi başlıklı makalemizde idrar kaçırma, kryaterapi ve prostat belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

16 yorum

 1. Selamün aleyküm. Yorumları okudum tedavi görenlere Allahımdan acil şifalar diliyorum. Kaybedenleri Allah rahmet eylesin. Allahım sabırlar versin. Babamın prostat kanseri olduğunu öğrendik. Yaşı 56. Maalesef babam kendisi bir doktor gibi çok bilgili bir insan olduğu halde bel fıtığı ile uğraşırken 4 yıl önce prostat başlangıcıni öğrendiği halde kontrollerini yaptirmamis daha sonra ve tesadüfen geçenlerde PSA değerini kontrol ettirip çok yüksek çıkınca Ankaraya geliyor ve prostat kanser olduğunu öğrendik. Gleason Değeri 5+5 ti ve Bugün tomografi çekildi ve vücudun çeşitli yerlerine yayılmış olduğunu öğrendik bel kısmında kaşık kısmında lenf düğümlerinde de varmış galiba. İlk kez öğreniyorum yaptığım araştırmalar ile. Ne yapmak gerekiyor ne etmek gerekiyor çok çaresizim. Çok üzülüyorum. 56 yaşında en son seviyede görünüyor. Henüz kemik testi yapılmadı. Vakit kaybetmeden, bocalamadan bir yol almak istiyoruz. Kendi işlerimi bırakıp babamla ilgilenmeyi istiyorum. Mail adresim kayabahadir90@gmail.com bu süreci yaşamış tecrübe edinmis insanlardan Allah rızası için yardım bekliyorum.

 2. Yorumları yeniden hortlatıyorum. Arkadaslar amcamıın prostat kanseri tedavisi için Emsey Hastanesinde Ahmet hoca ile görüşmüştük. Lutesyum diye bir tedavi önerdi. Çok şükür onunla 3-4 ay içinde atlattık hiç ücret de ödemedik. Hep bizi gelip evden aldılar. İstediğimiz zaman arayabildik. İlgilenirseniz asistanının numarasını yazıyım. 05534135617

 3. Arkadaşımın babası da prostat kanseri idi alternatif tıp ile çok şükur ameliyata gerek kalmadı şuan çok iyi ilgilenenler 05412422473

 4. Merhaba,
  İdrar zorluğu ve idrardan kan gelmesi problemi ile doktora gitmiştim. Ekim 2015 sonunda mesane kanseri teşhisi kondu. Çözümü ameliyatla mesanenin alınması. Mesane alındıktan sonra karşınıza 2 yol çıkıyor. Dışarı torba bağlanması veya bağırsaktan yapılan mesane (ortotopik mesane). Hayat kalitesi için ortotopik mesane daha avantajlı.
  Uzun araştırmalar sonucunda Prof Dr Tahir KARADENİZ ile tanıştım. Prostat ve mesane kanseri konusunda çok deneyimli, ayrıca çok deneyimli bir ameliyat ekibi de var. Doktoruma güvenerek ameliyat oldum.
  Şimdi ortotopik mesane ile hayatıma devam ediyorum. Normal kişilerden çok bir farkım yok. Şu anda mesane kapasitem normal kişilere göre daha küçük olduğu için, daha sık tuvalete gitmem gerekiyor. Fakat bu kapasite zamanla normal bir insan kapasitesine çıkacak. İdrar yapmamda da hiç bir problem yok, ameliyat öncesine göre çok rahatım.
  Ameliyat olmadan önce yaptığım araştırmalarda, ortotopik mesane için, ameliyat sonrasında ara sıra sonda takmak gerekir, mesaneya bastırarak idrar yapılır gibi şeyler duymuştum. Fakat, ameliyat sonrası bunları doğru olmadığını görüyorum. İdrarımı normal bir kişi gibi yapıyorum. Sonda takma konusunda böyle bir öngörü yoktu ve ameliyat sonrası hiç takmadım.
  Benim gibi problemi olan kişilerin Tahir KARADENİZ ile görüşmelerini tavsiye ediyorum. Ayrıca, internet adresinden de inceleyebilirsiniz (www.tahirkaradeniz.com).
  Acil şifalar diliyorum.

 5. Kanserde Beslenmenin Rolü (Kanserden Korkma)
  Herkese Merhaba,
  Kanser hastalığı ile tanışmamız ve bu yolda ilerlerken araştırmalarımızın sonucun da edindiğimiz
  tecrübeleri anlatmak istedik. Çünkü kanser hastaları ve yakınları son derece yalnız, çaresiz,
  umutsuz durumda. Çoğu kimseden net bilgi alınamıyor. Yada alın gidin yapacak bir şey yok deniliyor. Biz bunu yaşadık ve hala yaşıyoruz. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Kanseri en iyi çeken ile yakınları çok iyi bilir. Allah kimsenin başına vermesin. İnşallah tüm kanser hastalarımız en kısa zaman da iyileşir.

  Kanserle ilk tanışmamız 1985 yılında dedemle başladı. Cilt kanseri olup uzun bir tedavinin
  sonucun da 1989 yılında hakkın rahmetine kavuştu.
  İkinci kanser vakamız Canım Babam. 2001 yılında Akciğer kanserine yakalandı.Bir yıl süren ilaç ve
  kemoterapi tedavisi sonucu 2002 yılında o da hakkın rahmetine kavuştu.
  2003 yılında Amcam cilt kanserine yakalandı.Belki de bu bizim için araştırma adına bir başlangıç
  oldu.İncir meyvesi ile hazırlanan bir karışımla amcam bu illetten kurtuldu.
  2007 yılında annem rahim kanserine yakalandı. 2008 Ocak ayında ameliyat olarak rahim, yumurtalık
  ve tüpler alındı. Kontrollerimizi yaparak 2013 Temmuz ayına kadar sorunsuz geldik.
  Temmuz ayında çekilen Pet BT de Karaciğer de metastaz(yayılım) geliştiği vurgulandı acilen
  ameliyat ve kemoterapi tedavisi yapılması gerektiği vurgulandı.
  Bu durum bizim irkilmemize ve tekrar ciddi boyutta araştırmaya itti. Türkiye de hatta yurt
  dışında bile bir çok konu da araştırma ve analiz yaptık. Kanseri değişik yollarla yenen çok insan olduğunu gördük. Bizde bu yöntemleri denemeye başladık. Allaha şükürler olsun çok iyi sonuçlar almaya başladık.

  Araştırmalarımızda ve edindiğimiz tecrübelerde şunları önemle vurgulamak istedik.
  1. Beslenme son derece önemli. ( Kanser de Önemi çok büyük )
  2. Moral ve Motivasyon
  3. Doğru Tedavi

  Beslenme neredeyse kanserle savaşta en önemli yapı taşı niteliğinde.
  Öyleki yediğiniz içtiğiniz le kanser hücrelerini besliyor olabilirsiniz.
  Beslenmede asıl önemli olan yediğiniz ve içtiğinizin doğal olması.
  Beyaz ekmek yerine tam buğday unlu ekmek tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
  Şeker tüketiminden kaçınılmalıdır. Hazmı zor yiyecekler ve içecekler tüketilmemelidir.
  Uzmanlar Sebze ağırlıklı beslenmeyi vurgulamaktadırlar.

  Beslenmede en önemli kaynaklardan bir tanesi zeytin yağı. Zeytin yağı içerisindeki squalene
  maddesi sadece zeytin yağı ve köpek balığı kıkırdağı içerisinde var. Günde en az 100 gr
  tüketilmesi kanserle savaşta size katkı sağlayacaktır.

  C vitamini kanserle savaşta yine katkısı küçümsenemeyecek şekilde. Kanser hastası en günde 3 kez olmak üzere duruma göre 3-10 gr arası kullanması gerekiyor. Fazla alım da çok da önemli değil
  sadece ishal yapıyor. Zaten büyük boşaltımımızın(dışkılama) günde en az 2 defa olması gerekiyor.

  Keten Tohumu yağı yoğurtla beraber tüketildiğinde ortaya bir protein çıkıyor. Bu protein kanserle
  savaşta etkin bir rol üsleniyor.

  Kanser hastaları zaman içinde kanser hücrelerinden dolayı kansız kalabiliyorlar. Carvacrol
  maddesi vücutta antibiyotik etkisi yarattığı gibi kan hücreleri sayısını hatırı sayılır derece
  de arttırmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kanserle savaş ta önemli rol üstlendiği vurgulanmaktadır. Ayrıca saça sürüldüğünde yağlanmayı durdurduğu ve dökülmeye önleme de katkısı olduğu söylenmektedir. Yabancı sitelerde kanser üzerine Carvacrol ilgilli bir çok yazı bulabilir inceleyebilirsiniz.

  Vücuda kimyasal olarak ağır sanayide işlenmiş ürünler kullanmamalıyız. Örnek olarak şampuan
  yerine saf ve doğal zeytin yağı sabunu kullanmalıyız. Kıl deliklerinden bütün kimyasallar vücuda
  emilmektedir. Daha doğrusu vücudumuza girenlerin doğal olmasına dikkat etmeliyiz.

  Bahsettiğimiz bu konularda kullanılanların doğal ve güvenilir olması çok önemli. Vücudumuzu kandırmamalıyız. Sonra üzülen hüsrana uğrayan yine biz oluruz.

  Kanser hastalarının ve sağlıklı insanların kesinlikle kabız olmamaları gerekmektedir. Kabız
  olunduğu durum da boşaltım sorunu var demektir. Dolayısıyla toksinler ve atıklar vücudumuz da
  beklemekte anlamına gelmektedir. Dolayısıyla vücudun asidik hale geldiği vurgulanmaktadır. Asidik ortam kanser hücrelerinin çoğalması ve gelişmesi için zemin hazırlamaktadır. Bu sebeple vücudumuz bazik yani alkali olmasına özen göstermeliyiz. Vücudu Alkali yapmak için Karbonat ta kullanabilirsiniz. Fazla karbonat kullanımı yine ishal yapmaktadır. İnternette kullanımı ile ilgili olarak bilgiler bulabilirsiniz. Günde en az 2 defa büyük boşaltım işleminin yapılabiliniyor olması gerektiğini vurguluyor uzmanlar. Keza en az 5 ve üzeri idrarınızı da yapmanız gerektiği vurgulanıyor.

  Annemin kanı HGB 5 kadar düştü ve kansızlık oluştu.Yaklaşık bir ay gibi bir sürede Carvacrol
  sayesinde kan 14.56 seviyesine yükseldi.Biz ailecek ve bilhassa annem bahsettiklerimizi harfiyen
  kullanmaktayız. Kemoterapiyi kendi kararımızla kullanmadık. Annemin bütün tetkik ve tahlillerinin önceki ve sonraki hallerinin raporları elimizde mevcut. İsteyen olursa paylaşabiliriz. Çoktan ölmesi gerekirken sıkıntılarımız var ama hala çok şükür yaşıyor. Kanser şu anda durmuş durumda.İnşallah bu şekilde savaşarak vücut kendi nasıl üretmişse yine aynı şekilde vücut tarafından yok olacaktır.

  Maalesef büyük şehirlerde doğal ve sahte olmayan ürün bulmak neredeyse samanlıkta iğne aramakla eş değer. Annemin bu hastalığı sebebiyle Allahın da yardımıyla aradıklarımızı çok şükür saf ve doğal olarak bulabilmekteyiz.

  Keten Tohumu yağını soğuk pres yöntemiyle ısıl işlem görmeden elde eden kooperatifler mevcut. Aynı şekilde Carvacrol ve C vitamini doğal ve güvenilir yerlerden temin edebilirsiniz. Zeytin yağı sabunu da yeteri derece de köylerde mevcuttur.

  Bahsettiğimiz Zeytin Yağı, Keten Tohumu Yağı, C Vitamini ve Carvacrol un temininde arkadaş çevremize yardımcı olabilecek duruma geldik. Bir çok arkadaşımıza ve yakınlarına temin ettik ve tecrübelerimizi aktardık. Faydalarını fazlasıyla gördüler.

  Bizde bilhassa kanser hastalarına yakınlarına yardımcı olabilmek ve sağlıklı yaşamak adına bu
  Allahın şifa mucizelerini temin edebilecek ve devamını sağlayacak duruma geldik. Bizlere yardımcı olanlardan Allah razı olsun. Allahın izniyle gücümüz yettikçe bizde bu illetle savaşanlara yardımcı olacağız.

  Bu anlattıklarımız sizde bir çağrışım yaptıysa ve araştırmacı yapınız varsa zaten araştırır ne demek istediğimizi anlarsınız. Bahsettiğimiz konularla ilgili internette çok bilgi olduğunu görürsünüz.Bir örnek verecek olursak;
  Kanser Tedavisi Hakknda – Tamamlayc Tp

  Yorumlarınız, istekleriniz ve danışma için mustafalar61@gmail.com adresine iletebilir veya sıfır beş yüz elli üç beş yüz atmış dört yetmiş bir sıfır dokuz dan arayabilirsiniz.

  Kullandığımız Alternatif Tedavileri ilerleyen zamanda paylaşacağım. Paylaştıklarım kanserle savaşta yardımı hatırı sayılır kullanan herkese yine önemli katkısı olmuş Allahın doğal mucizeleridir. Çevremizde bu şekilde çok örnek vardır. En yakın örnek annemdir. Biz inat ettik bu illetle Allahın izniyle savaşıyoruz.

  Ayrıca sizlerin de araştırdığınız ve tecrübe ettikleriniz varsa lütfen insanlık adına bu gibi forumlarda paylaşalım. İllaki herkesin duygularının istismar edilmesine, parasıyla rezil rüsva olmasına, umut tacirlerinin eline düşmenine gerek yok. Allah rızası için lütfen paylaşın ve paylaşılmasında yardımcı olun.

  Bütün kanser hastalarımızı Allah şifa versin , sağlıklı insanlarımızında sağlığını daim etsin.

 6. MERABALAR HASTA HIKAYELERINI OKUDUM COK UZULDUM ALLAH UYUK SABIR VE SIFA BEKLEYENLERE SIFA VERSIN.BENIM BABAMA 7 BOYUNCA ILTIAPLI ROMATIZMA TANISI KONULDU KUCUK SEHIRDE YASADIGIMIZ ICIN VERILEN ILACLARI KULLANDI BABAM AMA SONUC OLARAK AGRILAR GECMEYINCE ANKARAYA GTTIK ORADA BIR DR UROLOJIYE SEVK ETTI VE BABAMIN PROSTAT KANSERI OLDUGUNU OGRENDIK .VUCUDA YAYILMAMIS RADIKAL PROSTATEKTOMONİ AMELIYATINI OLDU.SUAN 3.AYDAYIZ PSA 1.OLCUM :0.130 PSA 2.ÖLCUM: 0.80 KEN PSA 3.ÖLCUM 0.129 CIKTI VE SUAN RADYOTERAPI ALMASI GEREKTIGI SOYLENIYOR LUTFEN BENI BILGILENDIRIR MISINIZ BU SUREC NASIL DEVAM ETCEK :(((((((((((

 7. merhabalar,

  Bu foruma 17 ağustos 2010 da yazmişim, tekrar bu yazilari görmek beni o günlere geçirdi, Babama prostat kanseri teşhisi konulduğunda hiçbiryerden bilgi alamamiştik, süreç ve aşamalari bilmeden ilerledik..

  yaşadiğimiz üreci kisaca özetlemek istedim şuan..

  prostat kanseri teşhisi konulduktan sonra, daha tedavi başlamadan, kemiğe mestaz yapti (bulaşti) omurilik metastazi olduğu için ayaklari felç oldu, işin tedavisi sonrasi 5-6 ay sonra tekrar ayağa kalkti fakat baston ve destekle yürüyebildi ancak asla eskisi gibi olmadi,

  zometa ve procalut ve 3 ayda 1 de göbekten hormon ilaçlari kullandi, psa değerleri 0-8 arasi yeyretti bu süreç 2 buçuk yil sürdü, sonra birden metabolizma sanki pes etti… psa değeri firladi, çünkü kullanilan ilaçlar artik etki etmiyordu, ve daha yüksek dozlari yada alternatifleri yoktu.. yani yapilabilecek birşey kalmadi.. yayilma birden bire hizlandi, karaciğer , akciğerede siçradi , böbrekler artik ilaçlardan dolayi görevini yapamaz hale geldi, karaciğerinde ağir hasar oluştuğu için kand değerleri inanilmaz bir şekilde değişti ve sarilik görüldü.. bu sariliktan yaklaşik 20-30 gün sonrada hastaneden kendi isteğim ile çikardim..çok zor bir gece geçirdikten sonra evde hakkin rahmetine kavuştu…Rabbim kimselere yaşatmasin..fakat bu imtihana tabi isek .Yaşayanlara allah sabir versin..psikolojinizi, aklinizi sağlam tutunuz kadere boyun eğmek denilen şeyin bu olduğunu düşünüyorum.. Allah sabirlar versin..

 8. merhabe seda hanım bnm babam 2 senedir prostar kanseri ile savaşıyor ige ilaç kullanıyor ve şu andaa baccaklaı tutmaz olduuu ayakta duramıyo ne yapmamız gerekiyor agrılar çok şiddetli olmaya başladıı ışın tedavisi uygulayacklar ve şuanda ölçümünü yapıyolar sizin öneriniz olur acaba bir dost olaraka bir elvat olarak karşımda acı çekiyor dayanamıyorum ne yapmam gerekiyor…

 9. tayfun bey bu ilaç kemikleri kuvvetlendirirken vucudun tüm suyunu çekti dehidrasyon sebebi ile hastaya ve yakınlarına hiç yaşanması istenmeyen bir süreç başlattığına inanıyorum

 10. onur bey merhaba, benim babam da zometa kullanıyor 2 yıldır, siz neden kesmek istiyorsunuz? lütfen bu konuda yazışırsak bende bilgi alabilirim.

 11. tüm arkadaşlarıma allah sabır versin benim babacımda bu illetle savaşıyor duygularınızı çok iyi anlıyorum. kemik metastas olduğu için zometa 4 mg kullanıyorduk ama bu ilaç babacığımı bitirdi radyoterapiye zaten yanaşmamıştım ama bu zometayıda kesmek istiyorum fikri olan varsa değerli tavsiyelerinizi bekliyorum

 12. Öncelikle başınız sağolsun. Ben buradan yaşı 40-45 arası ve üzeri erkeklerin en az yılda 1 kez PSA testi yaptırmalarını öneririm.Ben 2 yıl önce prostat kanseri ameliyatı oldum.Açık ameliyat yapıldı. Şükür ki metastas yapmamış,prostat kanseri kemik sever dir.Erken teşhisin faydaları,tümör komple alındı,temizlendi,metastas yapmadığı için kemoterapi ve diğer tedavilere gerek duyulmadı. yalnızca her iki ayda bir PSA testi yaptırıyorum.Aman dikkat PSA testini muhakkak yaptırın.

 13. başın sağolsun seda hanım. benim babamda aynen prostat kanseri. ileri aşamada 3 yıldır tedavi görüyor. sırtından tümör alındı. sırt kemikleri ağrı yapıyor. bizde bazen ne yapacağımızı bilmiyoruz. şuan kemoterapi devam ediyor. kan değeri falan iyi kilo kaybıda yok. yalnız sırt ağrısı var işte. ne yapalım kader kısmet diyoruz. inşallah düzelir.

 14. hemde çok zor günlerdi şimdi tüm acılarından uzak insanın esas evinde yatıo umarum huzurlu mutludur biz onu çok özlemiş olsakta gözümüzün önünde eriyip gitmesine katlanamıoduk .Allah senin babana acil şifalar versin biz kurtarmadık umarım siz babanızı kaybetmezsiniz bol bol dua etmekten başka çare yok.ama ilerlemiş aşamadaysa kesinlikle kemaoterapi almasına izin vermeyin daha çok acı cekmesine neden olursunuz ama başlangıçsa sakın korkmayn çünkü kurtarılabilir tedaviler var ben doktor değilim tabikide ama babamdan dolayı okadr araştrdımki zamanında bu hastalıkla ilgli herşeyi biliorum … ama size tek diyeceğim sakın üzmeyin babanızı bir dediğini iki etmeyin kaybedince değerini daha çok anlıyorsunuz … sizin babanız ve tüm kanser tedavisi gören hastalara Allahtan acil şifalar diliorum umarımki sevdiklerinizi bu hastalıktan kaybetmesiniz…

 15. allah rahmet eylesin seda aynı sorun benim başımdada var inşallah iyileşir babam gerçekten çok zor dimi gözünün önünde hergün eriyip gitmsi.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |