Babam şuan 53 yaşında ve hastalığı terminal döneme girdi.. (akciğer kanseri)

Babam şuan 53 yaşında ve hastalığı terminal döneme girdi.. (akciğer kanseri)

Daha sonra sıradan bir göğüs hastalıkları uzmanına gittik sade bir röntgen filmi çekildi ve kitle ister inanın ister inanmayın 7mm 9mm ebatlarında kitle gözlen di dr miz hemen üni. teye gitmemizi önerdi(3 kez anju yapan dr bize bir röntgeni çok görmüştü oysa). orda uzunca bir zaman tetkikler sürdü babamın azminin şimdiye kadar hiçbir kimsede olmadığını bildiğimizden herkes yener dedi.

ama ark.lar öyle olmadı babam solunum felci geçirmişti ilk dr ler bunu kalp krizi dye yorumladı defalarca anju oldu ama deildi işte. toparlarsak ark.lar geç kalınmış hiçbir tedavi tedavi olmuyor babam 4. evreydi onu tedavi olacak dye çok fazla üzdük kemoterapiydi ışındı bir sürü saçma şey halbuki kendinde(sağlığı henüz yatağa düşmemişken) olduğu zamanlar ne vardı sanki hastane köşelerinde değilde onunla akdenizin mavisini, karadenizin yeşilini görseydik tedavi olduğu her saçma anın 1 gününü bari ayırsaydık babam şuan 53 yaşında ve hastalığı terminal döneme girdi kahretsin hiç yaşanmaması gereken bir deneyim ama arkadaşlar onları daha çok yaşatmanız inanın biliyorum tedavilerde sonu gelmeyen tahlil kuyruklarında yada gözlerinizin içindeki ziyaret saatinin anlamsızlığında değil, hayat denilen o mükemmelin her anını değerini bilerek yaşamakta bu babanızla geçen son gün bile olsa….

E.R

Bir önceki yazımız olan Akciğer Kanseri Belirtileri ve Tedavisi başlıklı makalemizde Akciğer Kanseri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

133 yorum

  1. mrb öncelikle bütün hastalarımıza acil sifalar diliyorum çok zor bir süreç çekenede bakanada.. babam 52 yaşında 2015 ekim ayında mide ca teşhisi koyuldu 3.evre son basamaktaydı 4.evreye geçiş sürecinde ameliyata alındı midenın 4/5 i alındı kemoterapiler radyoterapi derken iyi gibiydi terapilere ara verildi 3 ay kadar sonra pet filmi çekildi hastalık bütün organlara yayılmış akciğer yemek borusu ınce bagırsak boyun kemiği 4 seans daha kemo aldı son kemo çok etkıledi babamı toparlayamadı doktor bı kemo daha alırsa kurtaramayız dedi artık yapabileceğimiz bişey yok dedi günden güne eriyo gözümüzün önunde bazen sırtını ovmamı istıyor dokundugumda canım gıdıyo sankı bir kemık yıgınına dokunuyorum içim parçalanıyor ama hiçbişi yapamıyorum şu an 46 kilo mama ile gıda sağlıyo ama artık hiç gücü kalmadı ne konuşmaya ne elini oynatmaya hergun bıraz daha ellerımızn arasından kayıp gıdıyo ve en kötusu de sona yaklaştıgımızı bilmek bunu bilerek beklemek o kadar acı ki işyerınde telefonum çaldıgında korkarak açıyorum teli bununla yaşamak o kadar kötü bişeyki rabbim hepimize sabır versın hastalarımıza şifa versın rabbim kimseye hastalık çektırmesin dayanılmaz agrılar vermesin elden hiçbişey gelmıyor tek yapılacak bişey var oda son anlarına kadar mutlu edebilmek sakın hastanızın yanında ağlamayın bu onları perişan edıyo çunku..

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |