Beyin Tümörü – Glial Tümör -YUSUF

Beyin Tümörü – Glial Tümör -YUSUF

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun bu satırları yazıp yazmama arasında çok gidip geldim fakat en sonunda yazmaya karar verdim.Babam beyin tümörü yani glial tümör evre 4 hastalığına yakalandığında ailecek hepimiz iyileşmesini bekliyorduk.

Buraya yazma amacım bütün beklentilerimiz boşa çıktı belki 4.evrede olan hasta yakınları da bizim gibi ümit ediyordur bunu üzülün diye söylemiyorum ama bu hastalığa boyun eğmekten başka çare kalmıyor çünkü dermanı yok. Size kısaca tedavi sürecinden bahsedeyim babam ilk hastaneye gittiğinde doktorlar bir kitle olduğunu söylemişler bizi korkutmamak için belli bir süre sakladı başka bir doktora gidip emin olduktan sonra bize ameliyat olması gerektiğini söyledi.annem abim ve tüm ailedeki herkes o ameliyat olurken hastanedeydik.ameliyattan sonra çok iyiydi hiç bir sorun yoktu fakat 20 gün sonra aniden sol kolu uyuştu ve herhangi bir şey tutamaz hale geldi korkup doktoru aradık normal olduğunu söyledi zaten 10 gün sonra kontrolü vardı ve patolojik sonuçlar gelecekti. Tüm dünyamız patoloji sonuçlarını öğrendikten sonra yıkıldı.

Hastalık 4. evreye gelmişti çok çare aradık yurt dışındaki hastanelere bile gitmeyi düşündük ama hiç bi dermanı olmadığını her seferinde acı çeke çeke öğrendik.babama radyoterapi ve kemoterapiye girdi. Orda çok iyiydi refleksleri hareketleri her şeyi bizi tekrar çok umutlandırdı.ama tedavi bitip eve geldiğimizde durumu tekrar kötüleşmeye başladı.ilaçların dozunu arttırmaktan başka çaremiz kalmamıştı.günlük 8mg kordexa kullanırken bunu 16mg çıkardık zaten epixx(250mg) kullanmaya devam ediyorduk.dozu arttırdıktan sonra durumu daha iyi oluyor ben bunu fark ettiğimde uçacak gibi oluyordum.biz 12 kardeşiz ama benim babamla aramda farklı bi bağ var o kötü olunca bende kötü oluyordum o iyi olunca ben havada uçuyordum. 4.aya kadar her şey böyle devam etti tabi hastane de aldığı radyoterapi ve kemoterapi ilaçlarından sonra evde de her ay bir kür kemoterapi alıyordu.İlaçlarının saatine ve dozunu durumuna göre doktorla görüşerek ayarlıyorduk.

Bi defasında doktora sadece babamı kurtar sana ev araba ne istiyorsan alacağız dedik adam bu hastalığın Allah’tan geldiğini kabullenmekten başka çare olmadığını söyledi.babamın tedavisi böyle devam ederken her şeyi çok özenli ve düzenliydi.Yemek saati,meyve saati,çay saati,ilaç saati belkide düzenli bakım ve ilaç alırsa düzelebilir diye gece gündüz dua ediyordum.babam zaten emekli imamdı ramazan ayında hasta olmasına rağmen sahurda uyuya kaldığımızı fark edince seslenip uyandırırdı bizi.Canım babam ne kadar büyük ve temiz bi yüreğin vardı.Bu tedaviler böyle giderken 4. ayın sonunda durumu daha kötü oldu son iki ay geçen tüm zamanı bize unutturdu ve babam 11 ağustos cuma günü sabah ezanı okunurken vefat etti.ben inançlı olmayı bu dünyada ölüm için var olduğumuzu kabul ettim sizde asla isyan etmeyin zaten çok öfkeden sonra hastanıza zarar verirsiniz bunu fiziksel olarak değil manevi olarak yaparsınız ve kalbi tek bi kere bile kırılsa bi daha bunu unutamazsınız. Allah hastalara şifa yakınlarına sabır sevdiklerini kaybedenlere dirayet verir inşallah.AMİN..

YUSUF Arkadaşımızın başından geçenler

Bir önceki yazımız olan Mide Kanserinden Kurtulan Hasta Anlatıyor başlıklı makalemizde Mide Kanseri ve Mide Kanserinden Kurtulma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

2 yorum

  1. Merhaba 3. evre glial tümür hastasıyım
    2016 yılında ameliyat oldum 39 Yaşında sonrasında radyo terapi ve kemo terapi aldım çok şükür şimdi iyiyim dr lar umutlu ama alternatif ne duyduysak yaptık tabii ailemin sevdiklerimin desteğide de çok fazla idi sağolsunlar bu hastalık erken belirti vermiyor ben şanslı olanlardanım belki belki de zamanım dolmadı henüz rabbim tüm hastalarımıza şifa versin

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |