Botoks nedir? Nasıl yapılır?

Botoks nedir? Nasıl yapılır?

Botoks son yılların en çok ilgi gören estetik operasyonlarındandır. Botoks artık günümüzde herkesin güvenerek ve uygun fiyatlarda kolaylıkla yaptırabildiği bir estetik operasyon haline geldi. Kısa zamanda yapılabilecek cerrahi bir operasyon sonucunda kişi istediği sonuca ulaşabilmektedir. Botoks iğneler yardımıyla yapılan ve seanslar halinde düzenlenen bir operasyondur.

botoks-1

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks genel olarak yüz bölgesinde uygulanmakta olsa da vücudun birçok bölgesine botoks uygulanabilmektedir. Botoks ta en sık kullanılan yöntem soğuk zincir yöntemidir. İğne serumlarında bulunan sıvılar yoğun olarak deriye boşaltılmakta yani enjekte edilmektedir. Botoks temel olarak bu şekilde yapılmaktadır. Dolgun bir cilde sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği botoks uzmanlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Estetik operasyon olarak bilinen botoks için uzman kişilerle çalıştığınızda herhangi bir sorunla karşılaşma riskini neredeyse yoktur. Fakat günümüzde botoksu ticarete dönüştüren ve uygun olmayan malzemelerle botoks yapmaya çalışan kişilerde mevcut. Özellikle çin üretimi iğneleri kullanan kişilere kesinlikle botoks yaptırmamalısınız. Bu kanser olmanıza neden olabileceği gibi botoksun yanlış uygulanmasına da sebebiyet verebilir.

botoks-2

Botoks Fiyatları

Botoks konusunda net bir fiyat vermek mümkün değil. Çünkü fiyat olayı botoks yaptıracağınız yere göre değişebilmektedir. Botoks yaptırırken ucuza kaçmak sağlık açısından risk içermektedir. Ucuz fiyatlar veren güvenmediğiniz şirket ya da kişilere kesinlikle botoks yaptırmayın. Bunun yerine bütçenizi biraz daha arttırarak uzman doktorlar tarafından uygulanan kaliteli iğne ve malzemelerin kullanıldığı cerrahi operasyonları özenle yapan botokscuları tercih etmelisiniz. Fiyatlar ise botoks seansları, botoks yapılacak bölge, kullanılan malzemelerin fiyatları gibi kriterlere göre değişecektir. Yinede rakam vermek gerekirse 2015 için, yüz de 3 bölge için Botox kampanya fiyati 350 tl den başlıyor..

Bir önceki yazımız olan Sinüzit Belirtileri ve Tedavisi başlıklı makalemizde faranjit, sinüzit ameliyatı ve sinüzit belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |