Canan Karatay’dan diyet listesi

Canan Karatay’dan diyet listesi

Canan Karatay Diyeti

Diyet uzmanı Canan Karatay kısa sürede kilo vermenizi sağlayan yepyeni öneriler ve yepyeni bir diyet listesi ile karşımızda. Canan Karatay diyeti yaklaşık 15 gün gibi kısa bir sürede istediğiniz ideal kiloya ulaşmanızı sağlıyor. Canan Karatay diyet programlarında yarattığı farklılığın yanı sıra bu diyetleri kendi bizzat deneyerek, uygulayarak bizlere sunduğunu açıklıyor. Canan Karatay diyet programlarıdna bilimsel çözümler ürettiğini ve tecrübelerinide bu konuya dahil ederek listeler hazırladığını belirtiyor. Sözü fazla uzatmadan Canan Karatay diyet önerileri ve sonrasında Canan Karatay diyetini sizlere sunalım.

Canan Karatay Kilo Verdiren Muhteşem Öneriler

Canan Karatay sık sık ve az yemenin gerekli olduğunu düşünenlerin aksine sık sık yemek yenilmesinin gereksiz olduğunu belirtti. Özellikle ekmek tüketiminin mümkün olan en az seviyeye düşürülmesi gerektiğini belirten Canan Karatay ekmek tüketiminin yerini bir fincan kadar ceviz tüketerek tamamlamak gerektiğini açıkladı. Canan Karatay’a göre sık sık yemek yerine dolu dolu 3 öğün yemenin yeterli olacağı belirtti. Canan Karatay’dan menemen ve yumurta sevenlerede iyi haber. Canan Karatay’a göre menemen ve yumurtayı fazla tüketmenin herhangi bir sıkıntı yaratmayacağı özellikle zayıflama konusunda yardımı dokunacağını söyledi.

karaciger yağlanması

Canan Karatay Karaciğer’deki yağlanmanın giderilmesi için öğle yemeğinin daha geç saatlerde yenilmesi taraftarı. Bunun için sabah kahvaltısından sonra aç kalmak gerektiğini ve yağların yok olması için öğle yemeğini mümkün olduğunca geç saatlere bırakmak gerektiğini belirtti. Öğle yemeğinde lahmacun tercih edilebileceği, lahmacunun yerini ince hamurlu bir pizzanında alabileceğini söyleyen Canan Karatay lahmacunun kilo vermede çok yararlı olacağını savundu. Fındık, fıstık ve ceviz tüketiminede ağırlık verilmesini isteyen Canan Karatay kilo vermede bunların olmazsa olmazlar arasında yer aldığını belirtti.

Canan Karatay’a göre şekerli meyvelerden uzak durulması gerekiyor. Meyve tüketiminin elbette önemli olduğunu belirten Canan Karatay çilek, yeşil elma ve armut gibi meyvelere ağırlık vermenin şeker oranı açısından daha uygun olduğunu söyledi. Canan Karatay karpuz ve kavun gibi meyvelerin ise kesinlikle şekerli su gibi vücuda zarar verdiğini düşünerek uzak durulmasından taraftar.

Karatay Diyeti – Diyet Listesi

Canan Karatay’ın bilinen en ünlü diyeti olan Karatay diyet listesi Pazartesi gününü diyet listesinin ilk günü olarak belirler. Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri ayrı programlar uygulanır. Kalan günlerde ise bu 4 güne göre tekrar yapılarak 15 gün boyunca devam edilir.

Pazartesi Günü Listesi:

Sabah kahvaltısında, öncelikle 2 adet yumurtayı dilerseniz tavada tereyağı ile dilerseniz haşlayarak tüketebilirsiniz. Ekmek yemediğimiz için bunun yerine ceviz tüketeceğiz, bir fincan şekersiz çay ile avuç içi boyutunda beyaz peynir tüketebilirsiniz. Yaklaşık 10 adet zeytinden fazlasınıda tüketmeyin.

Öğle yemeğinde bol miktarda yeşillikli biraz limonlu ve biraz tuzlu zeytin yağlı salata yiyebilirsiniz. Ek olarak tuzsuz ayran ve bir bardak bitki çayı içilmesini izin veriliyor.

Akşam yemeğinde bol yeşillikli salata ve yanında balık tüketime izniniz var.

ceviz

Salı Günü Listesi:

Sabah kahvaltısında pazartesi gününde olduğu gibi öncelikle 2 adet yumurtayı dilerseniz tavada tereyağı ile dilerseniz haşlayarak tüketebilirsiniz. Ekmek yemediğimiz için bunun yerine ceviz tüketeceğiz, bir fincan şekersiz çay ile avuç içi boyutunda beyaz peynir tüketebilirsiniz. Yaklaşık 10 adet zeytinden fazlasını tüketmeyin.

Öğle yemeğinde ise artık farklılık zamanı. Canan Karatay zeytinyağlı barbunya veya yeşillikli salata tüketmenize izin veriyor.

Akşam yemeğinde ise ızgara balıkla birlikte bol roka yenilmelidir. Çok az oranda tahin helvası da tüketebilirsiniz.

Çarşamba Günü Listesi:

Sabah yemeğinde pazartesi gününe uymaya devam ederken öğle yemeğinde ise Salı gününe uyuyoruz.

Akşam yemeğinde ise bir porsiyon kuzu pirzola ve bol yeşillik içeren salata tüketebilirsiniz.

roka balık

Perşembe Günü Listesi:

Sabah kahvaltısında peynirli yumurta yiyebilirsiniz. 2 adet yumurta ile yapabileceğiniz güzel bir omlet ve ek olarak çarliston biber yeşillik yiyebilirsiniz.

Öğle yemeğinde ise 4 adet bonfile veya bir porsiyon kuzu pirzola yağ ve tuz içermeyen salatayla tüketilebilir.

Akşam yemeğinde ise balık ızgara ve roka yenilebilir.

Kalan günleri 4 lü günler olarak tekrarlayarak diyeti en az 15 gün uygulamak gerekmektedir. Canan Karatay’ın bu diyetinde uyulması gereken bazı ekstra kurallarda bulunmaktadır. Canan Karatay akşam saat 20:00’ı geçtikten sonra yemek yenilemeyeceğini, günlük en az 5 kilometre yürüyüşün şart olduğunu, meyve ve su tüketimine önem verilmesi gerektiği, ekmeğin tamamen kesilmesi gerektiğini ve son kural olarakta şekerli meyveler yerine ekşi meyveler tüketmek gerektiğini belirtmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |