Dünya da En Çok Yaptırılan Estetik Ameliyatlar

Dünya da En Çok Yaptırılan Estetik Ameliyatlar


Herkes güzel görünüme sahip olmak ister ve bunun için estetik operasyonlardan yardım alırlar. Kadın erkek her kesimin fiziksel görünümüne önem verdiği bu dünya da estetik kaçınılmaz bir hal alır. Dünya da ve ülkemizde en çok yaptırılan estetik ameliyatlara bakacak olursak eğer ilk sıralamalarda liposuction yöntemi ile fazla yağlardan kurtulma operasyonu yer almaktadır. Genellikle kadınların tercih ettiği ve tercih etme sebeplerinin kilo alıp verme sonucu ve doğum sonrası oluşan kırışıklık ve sarkmalardan oluşan vücutlarının yeniden biçimlendirilmesi ve yeni, düzgün bir görünüme sahip olması içindir. Normalin biraz üstünde kilo da olan ve vücudunda bölgesel yağ depolamış olan hasta fazla yağlarından cerrahi müdahale ile vakumlanarak kurtulabilmektedir.  Gerek görünüm, gerekse sağlık açısından en çok yaptırılan bir diğer estetik operasyon ise burun estetiği olmaktadır.

Burun iskeletinin yamuk olması, burnun görünümünde olan eğrilik gibi sorunları çözmek için cerrahlar burunda ki yumuşak dokuların yeniden yapılandırarak yüze göre daha orantılı ve uyumlu bir hale getirilmesini sağlamaktadır.  Türkiye’de ilk sıralarda yerini alan cerrahi müdahale ile girişim açık ara farkla burun ameliyatlarındadır. Burun estetiği artık bu ameliyatlar ile daha doğal, yapılmış olduğu anlaşılmayan ve çok kalkık ve çok kavisli olmayan işlemlerin kolayca gerçekleşmesi işlemidir.

Hem erkeklerde hem de kadınlarda çok sık rastlanan durumlardan biri de saç dökülmesi, saçın seyrekliği, genetik olarak saçın beyazlaması gibi sorunlardır. Bu sorunlara karşı oldukça kolay uygulanabilen bir yöntem olan saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında yapılan kelliğe kesin ve kalıcı çözüm sunan cerrahi bir işlemdir. Bütün bunların yanı sıra meme büyütme, yüz germe, kalça büyütme gibi ameliyatlarda ülkemizde en çok yaptırılan estetik operasyonlar arasında yerini almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kanseri Yakalanma Riskini Azaltmanın 10 Yolu başlıklı makalemizde Akciğer Kanseri, alkol tüketimi ve Kanser hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Hangi Bölüm Bakar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |