Fazla A vitamini kullanımı akciğer kanserine neden oluyor!

Fazla A vitamini kullanımı akciğer kanserine neden oluyor!

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan uzmanlar tarafından bilinçsiz bir şekilde fazla vitamin kullanımının ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı bildirildi.

Uzmanlar pek çok kişi halsizleştiklerinde ve kendilerini kötü hissettiklerinde direkt olarak vitamine yöneldiğini ve vücuda gereğinden fazla vitamin almaktadır.Bilinçsizce bu şekilde kullanılan a vitamini, sadece a vitamini değil bütün vitaminlerin o an ki kişinin duruma iyi geleceği düşünülürken daha kötü olacaklarını ve daha ciddi rahatsızlıklara yol açacağını düşünmediklerini belirterek vitamin dahi olsa doktor kontrolünde kullanılması gerektiğinin de altını çizdi.

Alınan besinlerde vücuda yetecek kadar vitamini olduğunu bunun haricinde doktor önermedikten sonra vitamin alınmasının gerekmediğini belirten uzmanlar,fazla alınan a vitamini akciğer kanserine neden olduğunu ve bunun gibi vitaminlerinde çok ciddi hastalıklara davetiye çıkardığını açıkladılar.

Bir önceki yazımız olan Akciğer Kanseri Belirtileri ve Tedavisi başlıklı makalemizde Akciğer Kanseri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

2 yorum

  1. ben annemi 8 yıl önce bu hastalık sebebiyle kaybettim annemi başlarda öksürmeyle başladı ama ben sadece bir soğuk alğınlığı olarak algılamıştım ama sonraları dahada şiddetlendi. doktorlara gitti ama bir çözüm bulunamadı.ben annemi kaybettiğimde 8 yaşıkmdaydım ve hastalığının sebebini o öldükten sonra öğrendim işte buyüzden annemle fazla vakit geçiremedim işşallah benim gibi küçük yaşta kimse annesini kaybetmez

  2. ben babamı 2 yıl önce kaybettım akciğer kanserinden.ilk zamanlar o kadar öksürürken bir evlat olarak doktora gidelim baba dıyemedım.soğuk odalarda yattı babam.sen içerde yat ben orda yatıyım diyemedım.taki kanser teşhisi konuncaya kadar.o zaman anladım artık babamın bizi terkedeceğini.o günden ölümüne kadar hoş tutmaya çalıştım babamı.Allahıma dua ettim.Allahım benim ömrümden al babama ver diye.ama olmadı.doktor 6 ay ömür biçti 6.ayın son günü babam kollarımda can verdi.Allahım mekanını cennet eylesin.şimdi gölgesini arıyorum babamın.herkez anasının babasının kıymetini sağken bilsin.iş işten geçmiş olmasın.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |