Göğüs Büyütme Yöntem ve Fiyatları Güncel 2017

Göğüs Büyütme Yöntem ve Fiyatları Güncel 2017

Göğüs büyütme hakkında kafanızda soru işaretleri mi var? Op. Dr. Merve Aksoy göğüs estetiği ve göğüs büyütme hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyor.

Göğüs Büyültme Hakkında

Kadınlar için bir başka sorun da göğüslerinin küçük olması olarak dikkat çekmektedir. Kadınların bazıları aşırı kilo kaybederek göğüslerini sarkar, küçülür; geçirdikleri hastalıklar nedeniyle –meme kanseri- de göğüslerinden birisini aldırmak zorunda kalır. Göğüs büyültme operasyonunun yapılabilmesi için kadının 18 yaşını doldurması şarttır. Çünkü 18 yaşından kadınların göğüsleri fiziki olarak tamamlanmamaktadır. Göğüs büyültme operasyonu yapılmadan evvel kadının yaşı, kilosu, boy- kilo orantısına hekim tarafından bakılmaktadır. Göğüs büyültme ameliyatında silikon meme protezi veya salin kullanılır. Kadınlar tarafından silikon implantlar sıklıkla kabul görmektedir. Farklı yöntemler kullanılarak silikon implantlar göğüs bölgesine yerleştirilir. Cerrah bu silikonun göğsün hangi bölgesinden yerleştirileceğine meme yapısına bakarak karar verir. Silikon takılırken genel olarak, koltuk altı ile göğüs altından kesik atılır ve silikon implant göğse yerleştirilir. Silikon tercihinin belki en önemli nedeni mamografi çekilirken herhangi bir sıkıntı yaşanılmamasının önüne geçmektir. Ayrıca silikon darbelerden de çok fazla etkilenmez. Silikon yerleştirilmesi kadınlar tarafından en çok tercih edilen yöntem olmasına karşın konuyla alakalı bilinmeyen birçok soru vardır. Kadınların bunu çok iyi araştırması gerekir.

MEME BÜYÜTME FİYATLARI

Meme büyütme ameliyatları kadın göğsünü şekil ve boyut olarak büyütmek amaçlı uygulanan estetik cerrahiye verilen addır. Göğüsün arkasına yerleştirilen meme protezleriyle göğüs çevresi ölçümleri bir ya da birkaç sutyen ölçüsü kadar artırılabilir. Eğer kişi fiziksel olarak sağlıklı ve beklentileri konusunda gerçekçiyse, bu estetik göğüs büyütme ameliyatı için iyi bir aday demektir. Meme protezlerinin yapılan araştırmalarca vücuda olumsuz bir etki yaratmadığı henüz ispatlanmamıştır. Ancak tabii ki tüm cerrahi girişimler birtakım riskler barındırmaktadır.

Meme büyütme estetiğinin bazı durumlarda uygulanabilir. Bunlar: göğüsleri küçük olan kadınlarda estetik nedenlerden dolayı, hamilelik sonrasında küçülen göğüs boyutu düzeltmek amaçlı, farklı boyutlardaki göğüslerin simetrisini sağlamak için, meme kanseri cerrahisi sonrasında meme rekonstrüksiyonu amacıyla göğsü eski boyutuna kavuşturmak amaçlı olarak sayılabilir. Bazı zamanlar kişilerin durumuna göre göğüs dikleştirme ameliyatı da önerilebilmektedir. Meme büyütme operasyonlarının fiyatları ise günümüzde teknolojinin gelişmesiyle oldukça ucuzlamaktadır. Talep arttıkça üretimine daha da ağırlık verilen meme silikonları fiyatlarının düşüşü ile birlikte uygun fiyatlara meme operasyonları yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Zayıflatan korse çeşitleri ve zayıflatıcı tayt modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |