Hacamatın Yararları

Hacamatın Yararları

Havaların ısınmasıyla beraber bahar yoğunlukları da fazlasıyla ortaya çıkmaya başladı. Bahar yorgunluklarından oluşturduğu yorgunluk ve stresten kurtulmak, için dengeli beslenmenin yanı sıra şimdilerde popüler hale gelen, Hacamat tıp dünyasında da geniş yer tutuyor. Yaşanan bahar yorgunluklarının atlatılması ve günlük hayatın telaşesine adapte olabilmek için doktorlar tarafından hacamat fazlasıyla önerilmekte. Medicana Konya Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Portakal, mevsimler geçişlerin neden olduğu insan hayatını olumsuz etkileyen bahar yorgunluklarından kurtulmak ve vücutta bulanan toksinlerin atılması için son derece yararlı olduğunu ve doğal bir detoks yöntemi olduğunu belirtmekte.

hacamAgt

Hacamat, geçmişten günümüze süre gelen kupa çekme işlemidir. Uzman Dr. Portakal, kan almak kadar faydalı olduğunu ve ciltte bulunan kan dolaşımını hızlandırdığı görülmektedir. Hacamat yapıldığında baş ağrısından, her türlü yorgunluğa iyi geldiği görülmektedir. Özellikle hava değişimlerinde ilkbahar ve sonbahar aylarında yapılması gereken bu yöntemin uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini belirtti. Hacamat, yapılacak olan vücutta bölgeler belli olmakla beraber, her rahatsızlığa göre uygulama ve işlem yapılabiliyor. Hacamat, yapılacak bölgenin önceden tespit edilmesi, akupunkturdaki gibi vücutta bulunan enerji santralleri üzerinde yapılıyor. Hacamat, sabah yorgunlukları, kas romatizmalarında, mevsimsel geçişlerde de, migren üzerinde de önemli etkileri ve yararı vardır. Ayrıca hacamat, akut rahatsızlığı bulunan kişilerde her zaman rahatlıkla uygulanabilir. Uzman doktor portakal, yapılacak olan hacamat, işlemi için temizlik ve hijyenin ön planda bulunması gerektiğini yaptıracak kişilerinde bu konuda uzman sağlık kuruluşlarına başvurularak yaptırılması gerektiğini belirtmektedir.

Bir önceki yazımız olan Meme Kanserine Aşı başlıklı makalemizde erkeklerde meme kanseri, meme kanseri ve meme kanseri aşısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

2 yorum

  1. Basim patliycakmis gibi agriyordu…..bu arada hacamati denedim…basin arka kismindan hacamat oldum…bir ay snra ayni bolgeden bir defa daha oldum…sifa Allahtan…iyilestim….herkese tavsiye ederim….

  2. Eğer benim gibi sürekli baş ağrısı, halsizlik ,bitkinlik ,yorgunluk gibi rahatsızlıklarınız var ise doktorlar çare olamadı ise ( ki ben de olamadılar) hacamatı düşünmeniz gerekir. Sürekli hasta olan bir insan olarak hacamatla tanıştıktan sonra 6 Aydır düzenli olarak hacamat oluyorum . Özellikle kafa hacamatı çok etkili . Psikolojik bölgeler , göğüs ortası hacamatı psikolojik olarak insanı çok rahatlatıyor . Daha enerji dolu ve mutlu oluyorsunuz . İlk hacamatımda korkudan bayılacaktım ama hiç korkulacak kadar birşey yokmuş. Tedavi yollarını aramak bizden , Şifa Allah’tan …

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |