Hızlı kilo vermenizi sağlayacak 5 önemli ipucu

Hızlı kilo vermenizi sağlayacak 5 önemli ipucu

Kısa Sürede Kilo Vermenizi Sağlayacak 5 Önemli İpucu

Hızlı kilo vermenin yollarını 5 başlık altında topladığımızda kısa sürede kilo vermenin mümkün olduğunu görebilirsiniz. Kullandığınız diyet programları işe yaramıyor mu? Hiçbir diyet listesi ve egzersiz zayıflamanıza yardımcı olmadı mı? Verdiğiniz kiloları geri mi alıyorsunuz? Öyleyse tamamen organik ve yan etkisi olmayan bu doğal yöntemleri kullanarak kısa sürede zayıflayabilir ve istediğiniz o formda vücuda kavuşabilirsiniz. Şimdi sırasıyla bu 5 yöntemi açıklayalım.

hızlı kilo verme

Az ve Sık Sık Tüketin

Kilo vermede en önemli olayların başında öğün ayarlaması gelmektedir. Öğünlerinizi sık tutmalısınız. Az yemeli fakat aç kalmamalı öğünleri arttırmalısınız. Günde 2-3 öğünde yediğinizi 5-6 öğüne yaymalısınız. Bu sayede yediklerinizin fazlası yağa dönüşmeyecektir. Ölçülü yediğiniz için vücut gerekli enerjiyi sağlayacak ve kilo almanız büyük oranda sonlanacaktır. Bu yüzden az ama sık aralıklarla yemek yemelisiniz. Ayrıca öğünlere ara öğünler koyarak ta bu işlemi halledebilirsiniz.

Bol Miktarda Su Tüketimi Şart

Kilo vermek için metabolizmanın çalışma düzeni büyük öneme sahiptir. Metabolizmanın düzenini sağlayacak ilk şey sudur. Su tüketiminin aynı zamanda vücuttaki zararlı toksinleri idrar ve terle birlikte atılmasını kolaylaştırdığı da bir gerçektir. Bu nedenle kilo vermek istiyorsanız kesinlik bol bol su tüketmelisiniz. Çay, kahve ve gazlı içecekler kesinlikle su tüketimi yerine geçmemektedir. Aksine gazlı içecekler kilo aldırdığı gibi mide ve diğer organlarınıza zarar verirken, çay ve kahvede mide tembelliği, demir erimesi gibi sonuçlara neden olmaktadır. Günde en az 3 litre su tüketimi kilo vermenize çok büyük etkisi olacaktır.

Sebze ve Meyve Tüketimi

Tek yönlü beslenme kilo aldıran en büyük etkenlerdendir. Aynı zamanda sağlık açısından birçok zararı bulunmaktadır. Saç dökülmesi, kalp rahatsızlıkları, böbrek ve akciğerde meydana gelen sorunların büyük sebebi bu yüzdendir. Tek yönlü beslenme vücudun gereksinim duyduğu birçok vitamin ve mineralin alınmasını engellemektedir. Kilo vermek istiyorsanız sebze ve meyve tüketimine önem vermelisiniz. Bunun birinci nedeni bu olurken, diğer bir nedeni de sebze ve meyvenin düşük kalorili tok tutan yiyecekler olmasının yanı sıra kilo aldırmamasıdır. Sebze ve meyve tüketmenin kilo verme konusunda önemli etkisi bulunmaktadır. Ara öğünlerde aç kalmamak için elma vb. meyveler tüketebilirsiniz. Ana öğünlerde marul salatası yapabilir ve bol miktarda roka tüketebilirsiniz.

hızlı kilo verme

Egzersiz veya Spor Yapın

Kilo vermek için aldığınız kalorileri yakmalısınız. Aç kaldığınız yağ yakmak yerine kas yakarsınız. Bu yüzden kesinlikle aç kalarak spor yapmayın. Yemek yedikten hemen sonra spor yaptığınızda ise yedikleriniz hızlıca yağ olarak depolanır. Egzersiz ve spor yaptığınızda yağlarınızı eritebilir ve aldığınız kalorileri yakabilirsiniz. Egzersiz hareketleri düzenli olarak tüm vücudu çalıştıran birkaç hareketten oluşabilir. Set halinde yapılması gereken egzersizler gün içinde belli saatlerde tekrarlanmalıdır. Spor yapma şansı bulanlar ise yürüyüş ve koşu gibi daha çok kalori yakmanızı sağlayacak sporlara yönelmelidir. Çalıştığınız iş arkadaşlarınızla halı saha maçı yapmak bile sizin için iyi bir fırsat olabilir. Kilo verme aşamasında bunu iyi kullanmalısınız.

Psikoloijik Etkenlere Dikkat

Kilo vermenizde ruhsal durumunuz çok önemlidir. Eğer hayatınızda mutlu olabilirseniz kilo vermeniz kolaylaşır. Bunalım ve üzüntü hallerinde ise kilo vermenin aksine daha fazla kilo alabilirsiniz. Başarma isteği ve arzusu bulunan kişilerin daha kolay kilo verdiği görülmektedir. Bu aşamada sizi mutlu edecek kişilerle takılmanız, ev ve iş hayatınızı renklendirmeye çalışmanız ve yalnız yaşıyorsanız da bu yalnızlığınızı azaltarak sizi mutlu edecek bir evcil hayvan almanız bile sizin için faydalı olacaktır. Sizi hayata bağlayan her neden kilo vermenizde psikolojik olarak olumlu katkı sağlayacaktır.

kaynak:

http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=4374663

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK2003/

http://europepmc.org/abstract/med/19127177

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |