İnce Bağırsak Kanseri Hakkında

İnce Bağırsak Kanseri Hakkında

İnce Bağırsak Kanseri Kanser adı verilen yapı bir çok hücrenin bir arada toplanarak meydana gelmesi ile oluşur. Sıradan ve sağlıklı bir insan vücudun da hücreler düzenli olarak çoğalma gösterir ancak ne kadar çoğalır ise çoğalsın bir süre sonra yavaş yavaş kendini yok etmeye başlayacaktır. Bu durum da düzenli olarak hücreler yenilendiği için insan vücuduna da olumlu katkı sağlar. Ancak kanser hücreleri sağlıklı hücrelerden farklıdır ve sağlıklı hücreler çoğaldıktan sonra bir süre sonra ölmeye başlarken, kanser hücreleri her geçen gün daha da artar. Bu da hücrelerin artık kontrol alınamaz bir hal almasına sebep olur. Kanser hücreleri sağlıksız çoğalan hücrelerdir ve bu süreçte insan yaşamını da çok olumsuz etkiler. İnce bağırsak kanseri hakkında bu yazıda detaylı bilgi verilecek.

İnce Bağırsak Kanseri 1.Evre

İnce bağırsak kanseri 1.evre hakkında detaylı bilgi verilecek olur ise bu evre de henüz hastalık türü tam olarak ortaya çıkmayabilir. Henüz hastalık türü keşfedilmemiştir ya da hastalık, kanser türü yeni yeni belirti göstererek ortaya çıkmaya başlayabilir. Bu süreçte kanser olunduğu tespiti yeni yapılır. Bu evre de erkenden tanı konularak herhangi bir teşhis yapılır ise bu süreçte tedavi için de çok olumlu bir sonuç ortaya doğuracaktır. Erken teşhis her zaman tedavi için olumlu sonuçlar ortaya koyar. İnce bağırsak içerisinde çoğalan bu hücrelere de tümör adı verilir ve bu kanser türünü diğer kanserler ile kıyaslarsak çok az görülen kanser türleri arasında yer alır. Genel olarak görülmesinin sebepleri arasında yaş çok önemli bir faktördür ve genel de elli yedi yaş ve üstünde diğer kesimlere göre daha da .çok görülür.

İnce Bağırsak Kanseri 2.Evre

İnce bağırsak kanseri 2.evre hakkında detaylı bilgi verilecek olur ise bu evre ilk evre ile bir çok açıdan benzerlik gösterir ve hasta bu evre de kanser olduğunu yeni yeni öğrenir, kanser bulguları daha yeni ortaya çıkmış olur. Bağışıklı sistemi içerisinde problem olan kişiler de bu kanser daha çok görülmektedir ve bu kanser konusunda şüphelenmek için de bir çok belirti gösterilir. Bazı kişilerin sırtında ağrılar olmaktadır ve bu ağrılar artmaya başladığında, çok fazla iştahsızlık yaşandığında bu durumdan şüphelenmek mümkündür.

İnce Bağırsak Kanseri 3.Evre

Bu evre diğer iki evreye göre çok farklıdır ve artık kanser hücreleri diğer bölgelere de yayılmaya başlamıştır, kontrol edilmesi zor bir hal almıştır. Tedavinin en çok yapıldığı evredir.

İnce Bağırsak Kanseri 4.Evre

Bu evre de artık son aşamaya gelinmiştir ve kanserin son evresidir. Artık bir çok tedavi yöntemi de denenmiştir ve kanser sebebi ile ölümler bu dönemde ortaya çıkmaya başlar. Bu dönem de tedaviler de sona ermeye başlamıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Etkili Saç Ekimi Hizmetleri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |