İple Yüz Germe (D-Lift)

İple Yüz Germe (D-Lift)

İple Yüz Germe Nedir?

Kadın ya da erkek herkesin hayali pürüzsüz ve sağlıklı bir yüze sahip olmaktır. Bu nedenle iple yüz germe günümüzde en çok uygulanan yüz germe yöntemlerinin başında gelmektedir. Daha parlak, daha genç bir görünüm için ameliyatsız acısız bir yöntemdir. Sarkan deri, ip ile deri altından görünmeyecek şekilde asılır ve cildin daha genç görünmesi amaçlanır.

İple Yüz Germe Nasıl Uygulanır ve Acı Hissedilir Mi?

Orta yüz, yan ve alt yüzler orantılı olacak şekilde; ilk önce yüzde sorunlu bölgeler tespit edilir ve kalemle işlem planı çizilir. Daha sonra tedavi bölgelerine lokal olarak uyuşturacak krem sürülür. Bu sayede işlem süresi boyunca acı veya ağrı hissedilmez. Çizilen bölgelere ipler, kanüller yardımı ile yerleştirilerek itilir. Bu işlem sayesinde derinin altında örümcek ağına benzer bir yapı oluşturulur ve yüz hatları askıya alınır. Bu uygulamada ipler; düz, konili ya da kılçıklı olarak bölgelere göre çeşitlilik gösterir. Cildin daha güzel  olmasınısağlayalan dermatoloji uygulamasıdır

İple Yüz Germe Kimlere Uygulanır?

Hamile olmayan ya da bebek emzirmeyen kadınlara, sarkmaları ve kırışıklıkları çok derin olmayan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir. Ayrıca sadece yüz bölgesine değil isteğe bağlı olarak; dekolte, boyun ve çene gibi bölgelere de uygulanabilir.

İple Yüz Germenin Artıları Nelerdir?

Bu işlemin en önemli avantajı ameliyatsız ve acısız bir yöntem olmasıdır ayrıca kısa sürede yapılır 15-45 dakika sürmektedir. Rahat ve zararsızdır kolajen üretimine yardımcı olur ve bu sayede ince kırışıklıklar yok olur.

İple Yüz Germe Kaç Seans Gerektirir?

Bu uygulamanın en erken etki süresi 15 gündür, asıl etki ise 2 ile 3 ay arasında kolejen yapının artmasıyla daha fazla gözlenecektir. Tamamen kalıcı bir işlem olmadığı için gerektiğinde ikinci kez uygulanabilir.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedavi uygulanan bir çok insan işlemi takiben hemen günlük rutinine geri dönebilir. Fakat fazla mimik yapılması ve ağız bölgesinin çok fazla hareket ettirilmesi sakıncalıdır. Ayrıca işlemden 20 gün sonra yüzün ovuşturularak yıkanması ve yüz üzeri yatmak tavsiye edilmez.

İple yüz germe Ankara’da Uzm.  Dr. Armin Müştak Tarafından Uygulanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yüksek Tansiyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |