Kanser Artık Yan Etkisiz Tedavi Edilebiliyor

Kanser Artık Yan Etkisiz Tedavi Edilebiliyor

Kanser hastalarında görülen,kanserin yan etkileri arasında olan bulantı,kusma vb. belirtiler artık yeni kullanılan ilaçlarla %90-95 oranında önlenmiş oldu.Böylece kanser yan etkisiz tedavi edilebilir hale geldi.

Kanser tedavi edilirken tedaviye bağlı olarak hastanın yaşamını olumsuz yönde etkileyebilecek birden çok ciddi yan etkileri de beraberinde getiriyor olması böyle bir adım atılmasında önemli rol oynamış oldu.Bu şekilde yan etkisiz bir kanser tedavisi dönemi başlamış oldu.

Özellikle kanseri tedavi edebilmek için kullanılan ilaç tedavisi olan kemoterapi yöntemi,kanser hücrelerine karşı öldürücü etkisi olduğundan hastalar üzerinde kişiye bağlı olarak farklı ciddi yan etkiler gösteriyordu.Bu şekilde kullanılan ilaçlar yan etki göstermediğinden hastaları rahatlattı.

Yapılan araştırmalar sonucunda, kemoterapi tedavisinde hastayı en çok etkileyen belirtiler arasında ilk sırada bulantı ve kusma geliyordu.Bu durum hastayı psikolojik ve sosyal yönden de etkiliyordu.Artık hem fiziksel hem de ruhsal yönden sıkıntı çekmeden tedavi olabilecek olmaları kanser hastalarının yüzünü güldürmüş oldu.

Bir önceki yazımız olan Lenf Kanseri Lenfoma Belirtileri Tedavisi başlıklı makalemizde Lenf Kanseri ve Lenfoma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

11 yorum

 1. annemde bu hastalığa yakalandı allaha dua etmekten başka bi çaremiz kalmadı hepimizin morali çok kötü:(

 2. KAZIM
  hemen hemen her yerde ilaç dünyada ilaç endrüstrisi tüm sağlık teşlilatlarını ellerinin altında tutarlar.
  BİZİM DOKTORLAR FED FED DİYE TUTTURMUŞLAR. KİM BU NE İŞ YAPAR NE KADAR GÜVENİLİR SORAN BİLE YOK.(FED) AMERİKA gıda ve sağlık örgütü diye söze başlarlar oysa AMERİKADA (FED) İN ÇALIŞANLARININ TAMAMI İLAÇ FİRMALARININ HHESABINA VE KONTROLÜ ALTINDADIRLAR. ONAY VERDİKLERİ BİR ÇOK İLAÇ YILLAR SONRA BİR ÇOK HASTALIĞI TATİKLEDİĞİ ORTAYA ÇIKMAKTA. DAHA BU GÜN YAPAY BİR TATLANDIRICININ FED TARAFINDAN PARA KARŞILIĞI KLİNİK DENEYLER HAZIRLATILDIĞI ORTAYA ÇIKTI. BU TATLANDIRICI BİR ÇOK HASTALIĞA KANSER DAHİL OLMAK ÜZERE YOL AÇTIĞI BELİRTİLDİ BAĞIMSIZ BİLİM KURULUŞLARCA.
  HERKESE HASTALIKSIZ VE SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUM

 3. KAZIM İLAÇLAR O KADAR MASUM DEĞİL

  KANSER TEDAVİSİNDE HANGİ DOKTOR YADA KİM OLURSA OLSUN İLAÇLARIN YAN ETKİSİ YOK DİYORSA. SİZE VE MESLEĞİNE İHANET ETMİŞ OLUR. TEDAVİ EDERKEN SİZLERE KARŞI ETİK DAVRANMIYOR DEMEKKİ. ANTİNEOPLASTİK İLAÇLARIN HİÇ BİRİ O KADAR MASUN DEĞİLDİR.
  KANSER İLAÇLARI
  1 TOKSİKTİRLER
  2 KROMOZOMLARIN KIRILMASINA YOL AÇARLAR
  3 HÜCRE ZEHİRİDİR
  4 KISIRLIĞA YOL AÇIYORLAR
  5 KELLİĞE YOL AÇIYOR
  6 BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ BASKILARLAR
  7 HAFIZA KAYBINA YOL AÇABİLİYOR
  BUNUN BERABERİNDE KUSMA BULANTI VE BENZERİ YAN ETKİLERİ SAYMIYORUM
  KANSER AŞISINDAN BAHSEDİYORLAR BİNLERCE KANSER TÜRÜNE KARŞI HANGİ AŞIDAN BAHSEDİYORLAR. HEPSİ İLAÇ FİRMALARININ ZIRVASI
  DOKTORLARI DA KUKLA GİBİ KULLANIYORLAR.
  DOMUZ GRİBİ YALANINDAN NASIL 500.000.000. USD DEVLETİ SOYDULARSA VE İÇ AY SONRA KONUŞAN O AKILLI PROFLAR TEHLİKELİ DEĞİL DEDİLER.
  ACABA KAÇ MİLYON DOLAR İLAÇ FİRMALARININ HAVUZUNDAN YARDIM ALDILAR YADA AMERİKA SEYEHATİ HEDİYE EDİLDİ SORAN YADA MERAK EDEN HİÇ OLDU MU.

  BİLGİ VE BELGE İSTEYEN VARSA ARZU EDERLERSE KLİNİK VE BİLİMSEL DÖKÜMANLARI DA KENDİLERİNE İLETEBİLİRİM
  SAYGILAR

 4. merhaba,nonhodgın lenfoma hastasıyım.önce bacaklarımda başlayan sonra vucuduma dogru yayılan kram tarzı kasılmalar oluyor,8 kür kemoterapi aldım şimdi radyoterapiye başlayacağız,yardım beklıyorum.bu b ir yan egtkımıdir*???

 5. kesinlikle devamlilik yuzde yuz yan etkide basimizda biliyoruz kemoterapi iyi hucreyi niye ölduruyor ozaman madem yan etkileri yokta birakin ya bunu yasamayan bilmez bari milleti bu tur yazilarla kandirmayin caresiz yasam suresi uzuyor birazcik okadar kemoterapi resmen zehir aldiktan sonra idrardaki koku bile nasil insani deli ediyor cepler kazaniyor ama insanlar yine öluyor denizler alsin gotursun bu kanser illetini daha dogrusu okyanuslar hayatimizi kararti mutlulugumuzu bozdu en kotu hakareti bu kansere diyorum tum hasralara sifa mevlamdan

 6. öncelikle herkese geçmiş olsun deyip tez zamanda şifalar diliyorum …

  benim sorunum şu ki bir arkadaşım akciğer kanseri olduğunu söylüyor …

  kendisi 23 yaşında … 23 yaşında birinin akciğer kanseri olması mümkün mü ? eğer cevaplarsanız inanın beni çok mutlu edersiniz …

  teşekkür ederim …

 7. benim babamın lenf bezi kanseri olma ihtimali çok yüksek ne önersiniz iyi bi doktor yada kemoterapi girsinmi girmesinmi ne yapıvağımızı şaşırdık

 8. Yalann yan etkiler devam ediyor öyle birşey varsa Doktarları bilgilendirinde uygulasınlar ben şu anda kemoterapi alıyorum möide bulantısı devam ediyor.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |