Kanser Hastalarına Öneriler

Kanser Hastalarına Öneriler

Yaşanan kanser vakalarının insan hayatı boyunca 6 ila 10 kez kanser hücreleri oluşabilmektedir. Her insanın vücudunda bulunan kanser hücreleri sayılarını artırıp çoğalmadıkça yapılan testlerde ortaya çıkmaları imkânsızdır. Kanserli bir kişinin vücudunda kanser hücresinin olmadığı söylendiğinde, vücutta olan kanser hücrelerinin saptanamayacak kadar küçük olması anlamına gelmektedir. Kanser hastalığına yakalanmış kişilerde bağışıklık sistemi kuvvetli olduğunda düzenli beslenme ile kanser hücreleri yok edilir veya çoğalmaları engellenir. Radyasyon, kanser hücrelerini yok etmesinin yanı sıra, sağlıklı hücrelerin, doku ve organların yanmasına sebep olarak yaralanmalara neden olur.

kanserde-enfeksiyon-tehdidi-3604088_8028_o

Kemoterapi ve radyasyon tedavisine başlanıldığında, kanser hücrelerin üzerinde olumsuz etki yaratarak, artışını gerçekleştirerek yok olmalarını engelleyebilir. Kanser hücrelerinin beslenmesine neden olan en büyük faktör ise şeker’ dir.  Süt, sindirim sistemi üzerinde yarattığı etki ile mukus üretiminde neden olur. Süt yerine soya filizi kullanılarak kanser hücreleri etkisiz hale getirilebilir.  Yüksek kafeinli içecek ve çikolata gibi yiyeceklerden uzak durulması da gereken ayrı bir ayrıntıdır. Bunların yerine artırılmış su veya filtre suyu kullanınız özellikle taze sebze tüketmeyi de ihmal etmeyiniz. Et proteinlerinin sindirimi zordur ve bağırsaklarda biriken protein toksin birikimine neden olmaktadır. Kanser, ruhsal ve zihinsel olarak insanı yıkan bir hastalıktır. Bunu göz önünde bulundurarak, günlük egzersizler yapılmalı ve sevecen bir ruh hali içerisine girilerek olumlu bakmalıdır.  Ayrıca, dikkat edilmesi gereken konuların yanı sıra plastik şişeler kullanımdan çıkartılmalıdır, plastik dioksinin salınmasına neden olur. Kullanılacak kapların Pyrex gibi cam ve seramik kaplar kullanılmalıdır. Yiyecekler ve içeceklerin üzeri gerekirse plastikle değil, kâğıt havlu ile örtülebilir.

Bir önceki yazımız olan Lenf Kanseri Lenfoma Belirtileri Tedavisi başlıklı makalemizde Lenf Kanseri ve Lenfoma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |