Maden Suyunun Vücuda Etkileri

Maden Suyunun Vücuda Etkileri

Havaların ısınması ile beraber vücudun su ihtiyacı fazlasıyla artmaktadır. Vücudun verdiği bu eksiklik sinyallerini zararsız ve sağlıklı yöntemlerle cevap vermek en doğrusudur. Vücuttan kaybedilen su, miktarı insan hayatı boyunca günlük olarak düşünüldüğünde 2.5 litre hesaplandığında ise bu sonuç 12-15 su bardağı kadardır. Su kaybı idrarla birlikte, 1-1.5 litre solunumla kaybedildiğinde 350 ml, terlemeyle birlikte 0.5-1 litre, dışkı kaybı işe birlikte de 180 ml şeklindedir. Su ihtiyacı vücut tarafından diğer besinleri yakarak, vücut tarafından yerine koyulmaya ve yaklaşık 1 su bardağı kadar suyun meydana gelmesini oluşturur. Vücut için su ve diğer tüketilen yiyecekler su ihtiyacının karşılanmasında yararlı olabilmektedir. Vücudun verdiği bu eksiklik sinyallerini zararsız ve sağlıklı yöntemlerle cevap vermek en doğrusudur.
maden suyunun faydaları
Vücuttaki sıvı eksikliğinin giderilmesi için en doğal yol maden suyu tüketmektir. Maden suyu, koruma altında yer alan, yeraltı sularının kuyu açmak kaydıyla veya kaynaktan direkt doldurularak elde edilen jeolojik ve fiziksel sulardır. Maden sularını direkt kaynaktan alınmasıyla, özelliklerini kaybetmemesi için cam şişede muhafaza edilmesi gerekmektedir. Vücudumuz yaşamımız boyunca çeşitli sebeplerden dolayı sıvı kaybına uğramaktadır. Vücuttaki bu sıvı kaybını maden suyu tüketerek de önlemek mümkün. İnsan hayatı boyunca gün içerisinde kaybettikleri değerleri günde en az şişe maden suyu içerek kazanmak mümkün. Maden suyunun şişesi açıldığında veya bardağa boşaltırken aşırı köpürmesinin sebebi sonucunda içeriğinde bulunan (Co2) gazın kaçmasına neden oluyor.

Bu köpürmenin sebebi yıkanan bardakların dahi yeterince steril olmamasından kaynaklanmaktadır. Maden suyunun, faydalı olabilmesi için hijyenik şartlar doğrultusunda ve gıda standartları doğrultusunda üretim yapılmasını gerektirir. Özel üretim cam şişelerde tüketilmesi önemli bir unsur niteliği taşıyor. İnsan hayatındaki sıvı kaybını önleyen maden suyunun içeriğinde bulunan minereller 4 adettir. Magnezyum, hücre içi, zarı ve hücre çekirdeğindeki biyolojik etki sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, kalp, damar hastalıklarına karşı vücudu korumaya altına alınmasını sağlar. Damar sertliğinden kaynaklanan problemler yağ ve kalsiyum eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Sodyum ise, sıvı dağılımını ve düzenlenmesini sağlar. Yaş ile ilgili kemik kırılmasını önler ve içerisinde kolestrol, kalori olmadığı için süte destek olan en iyi alternatiftir. Bi karbonat, mide hastalıkları, şeker hastalıkları ve böbrek taşı olmasını engeller. Sülfat , ise bağırsak ve safra kesesinin çalışmasında etkili olur.

Bir önceki yazımız olan Meme Kanserine Aşı başlıklı makalemizde erkeklerde meme kanseri, meme kanseri ve meme kanseri aşısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |