Mide Kanserinden Kurtulan Hasta Anlatıyor

Mide Kanserinden Kurtulan Hasta Anlatıyor

Iyi akşamlar herkese . Şu anda bu yazıyı Ankara yüksek ihtisas hastanesinde yatağımda yazıyorum. Bende mide kanseri hastasıyım hatta bu yorumlarda hastalığımi öğrendiğim ilk gunlerde yazdigim yorum bile var . Kısaca özet geçecem yaşım 28 . 2016 ramazan ayının ilk haftası kanser teşhisi konuldu. Ne sigaram var ne alkolüm tamamen strese sıkıntıya dayalı bi durumdan dolayı yakalandım bu hastalığa.

Bu arada Samsunlu yum samsunda hastane işleri geç işler malesef. Hastalığımi kız arkadaşımdan ailemden dostlarımdan herkesten sakladım sadece abimle paylaştım ve onunla beraber mücadele ettik gizli saklı. Tomografi de akcigerimde bi sorun vardı ama tam net değildi. O yüzden samsun göğüs hastanesinde bronkoskopi operasyonu geçirdim. Şaka gibi olacak ama sonuçlar Bi türlü elimize ulaşamadı bronkoskopi sonuçları 2 aya yakın zamanda çıkıyor karışık işlemler var . Tabi biz beklemek istemedik başka yolları denedik gitmedigimiz konusmadigimiz doktor kalmadı cevap hep aynı bu arada kanser türü az diferansiye adenokarsinom ve üçüncü evreydi. Samsunda umdugumuzu bulamadık ankaraya geldik özel hastane sadece ameliyata 70 bin TL istedi ailem bilmediği için bu seçeneği devre dışı bıraktık.

Ankara yüksek ihtisas hastanesine gittik Samsunlu bi doktor bulduk isinde çok başarılı biri ona gorunduk dosyalara baktı akciğerler de sıkıntı var dedi akcigerde ki sorun teşhis edilmeden ameliyat faydali olmaz dedi elimize bi dosya verdi bunları dolaşın dedi ilk olarak göğüs Polikliniğine gittik akciğerler belli olmadan hiçbi doktor ameliyata almaz dedi bronkoskopi istedi oda randevu yatış sonuç derken baya zaman alcakti otel o bu şu beni daha cok yorcakti tek care samsundaki bronkoskopi yi beklemek oldu samsuna döndük.

Bronkoskopi sonucunun 2 si çıktı 3uncusu çıkamadı bi türlü . Baktık olmuyor istanbula gittik istanbulda bi kaç hastane gezdim umdugumuzu bulamadık istanbuldan tekrar ankaraya geçtik doktorumuzun yanına gittik cevap yine aynıydı. Akciğer belli olmadan ameliyatın hiçbi faydası olmaz dedi yine. En iyisi 3 kur kemoterapi yapalım sonra akciğerler temizlenirse ameliyat ederim dedi. Yine samsuna döndük önce gogsumun sağ kısmına operasyonla port takıldı. 3 gün sonra ise ilk kemoterapiyi aldım ilk 5 gün ağır geçti 5nci gün verem Hastanesi beni aradı bronkoskopi sonucu 2 ayin üzerine belli olmuş ve verem teşhisi koymuşlar aynı gün beni aldılar göğüs hastanesinde 21 gün yattım ve ağır ilaç tedavisine başladım.

6 ay boyunca bu ilaçlara devam edilcek. 21 gün sonra ameliyat için taburcu etmelerini rica ettim zar zor ikna oldular tekrar ankaraya gittik bi hafta otellerde surunduk sonunda araya birilerini koyarak hastanede boş bi yatak bulduk ve pazartesi yatisimi verdiler salı sabahi saat 9 da da ameliyata aldılar beni. 7 saatlik bi ameliyat sonrası gözlerimi yogun bakımda açtım Allah kimseyi ama kimseyi oraya düşürmesin. Gözlerimi açtığımda öyle ağrılar vardı ki beni öldürün beni uyutun diye yiktim ortalığı dayanilmicak acılar yaşadım. 3 gün boyunca bi yatakta sabit Yemek siz susuz uykusuz öylece duvarlara bakmak dakikaları saymak ve onlarca kişiyle yanyana yatmak cihazlara bağlı kalmak o kadar çok şey varki tam bi kabus. Zar zor ortalığı ayağa kaldirarak servise çıktım ve şükür dedim dünya bu dedim.

Ameliyatta midemi komple almışlar ince bagirsagi yemek borusuna baglamislar bide dalağıma bulaşmış kanser dalagimi da almışlar komple. O süreçler gerçekten çok zor Allah kimseye vermesin ve unutmayın beterin beteri var benden o kadar çok ağır hastalar varki Allah yardımcıları olsun. Bugün altıncı günüm dolacak hala yatıyorum günde bi kere yürüme antrenmanı yapıyorum zorda olsa yürümeye başladım şu an hersey iyi gidiyor Serum lar ve burnumdan mideme salınan bi hortumla su ve mama alıyorum. Şu aşamaya kadar herşey iyi gitti . Daha once internette bi çok şey okudum araştırma yaptım hiç ümidim yoktu ama şimdi herseyin bi çözümü olduğunu öğrendim gerçekten hastaneler çok değişti asla ümidinizi kesmeyin. Şu an istediğim tek şey yemek yemek 🙂 ve su burnumdan içime sokulan hortumun çıkarılması 🙂 ne kadar daha yatarım ne kadar daha bu şekilde beslenirim bilmiyorum işler kötüye gider mi onuda bilmiyorum yaşadıkça yazarım yine. Bilgi almak isteyen olursa numaram bu yardimci olmaya çalışıyorum. Asla ümitsiz olmayın. Resulkarmill@gmail.com – 05531668186

 

Bir önceki yazımız olan Annem Meme Kanseri başlıklı makalemizde meme kanser başlangıcı ve meme kanseri metastaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |