Rahim Kanseri Hakkında

Rahim Kanseri Hakkında

Rahim kanseri hakkında bilgi verilecek olur ise bu kanser rahmin iç kısmında meydana gelmektedir. İç zar kısmında hücrelerin kontrol edilemez şekilde artması sonucu ortaya çıkmıştır. Adet  süreci de bu dönem de çok etkili olmaktadır. Bu adet sürecin de şüpheli durumlar olduğun da dikkat edilmelidir ve bu süreçte hücreler çoğalma göstererek kansere sebep olabilir.

Rahim Kanseri 1.Evre

Rahim kanseri 1.evre hakkında bilgi verilecek olur ise bu evre de genel olarak hasta rahim kanseri olduğunu bilmez ve bu süreç te analizler devam eder. Ancak istisna durumlar da vardır ve bu süreç de hastanın kanser teşhisi konulur. Bu evre de hücreler rahmin iç kısmında hızlı bir şekilde çoğalmaya başlar ve artık kontrol edilemez hale gelene kadar kanser hücreleri aralıksız olarak çoğalmaya devam eder. Bu evre de hücreler henüz diğer alanlara sıçrama göstermez ve sinsi bir şekilde ilerleme gösterir. Bu süreç de kendini gizleyerek tespit edilmesini zorlaştırır.

Rahim Kanseri 2.Evre

Rahim kanseri 2.evre hakkında bilgi verilecek olur ise bu evre , ilk eve ile bir çok benzer özelliğe sahiptir ve bu evre de de kanser belirtileri ciddi, oran da görülmeye başlamıştır. Bu evre de ilk evre deki gibi hücreler dış alana yayılmaz ve sinsi bir şekilde kendi içinde büyüme göstermeye devam eder. Hormonların da ciddi sıkıntılar yaşayanlar ve düzensizlik yaşayanlar bu konu da büyük risk altında bulunurlar. Ayrıca adet dönemlerinde de düzensizlik olan kişilerin bu süreç de çok daha dikkatli olması gerekir ve bu kişilerin şüphe duydukları durum da hızlı bir şekilde uzmanlar ile irtibat haline geçmesi gerekir.

Rahim Kanseri 3.Evre

Rahim kanseri 3.evre ilk iki evreye göre bir çok farklı özellikler barındırır ve bu aşama ilk iki aşamanın da ,ilerlemiş hali olarak karşınıza çıkar. Bu evre de artık kanser hücreleri iyice kendini belli etmeye başlar ve bu hücreler artık sadece kendi için de büyümeyip dış alanlara da yayılmaya başlar. Bu sebep ile diğer organları da büyük oran da etkiler ve ciddi denebilecek zararlar verir.

Rahim Kanseri 4.Evre

 Rahim kanseri dördüncü evresi artık kanserin son evresi olarak karşınıza çıkar. Ve tüm tespitler bu evreye kadar yapılmış tüm tedavi yöntemleri de uygulanmıştır. Bu süreç te rahim kanserini arttıran bir çok faktör yer alır bunlardan biri de aşırı kilodur. Aşırı kilolu kişiler risk altındadır. Kısırlık gibi durumlar da bu süreçte ciddi risk faktörleri arasında yer alır. Hormonlar da yaşanan düzensiz durumlar da kişilerin rahim kanseri olma ihtimalini arttıran faktörler arasında yer alır. Bu süreç te kanser ihtimalini e aza indirmek için diikat edilmelidir.

 

Bir önceki yazımız olan İnce Bağırsak Kanseri Hakkında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |