Saç Dökülmesini Önleyen Boldixil Şampuan Nedir? İçeriği ve Faydaları

Saç Dökülmesini Önleyen Boldixil Şampuan Nedir? İçeriği ve Faydaları

Boldixil şampuan, saçların daha gür çıkmasını sağlayan ve saça canlılık veren doğal içerikli bir üründür. Saça bakım yaparken aynı sırada saç kökünden ucuna saçı besleyecek şekilde formüle edilmiştir.

Saç dökülmesi sorunu birçok sebepten meydana gelebilir. Sinir, stres, gergin ruh hali, genetik özellikler, saçı bakımsız bırakmak, boya ya da fön gibi işlemlere çok fazla maruz bırakmak saçın dökülmesine sebebiyet veren unsurlardandır.

Saç Dökülmesini Önleyen Boldixil Şampuan Nedir? İçeriğinde Neler Bulunur?

Boldixil şampuan saça sadece yüzeysel bakım yapmak yerine, direkt saç köklerine bakım yapan bir üründür. Doğal içeriği sayesinde saç kökleri güçlenir ve saç telleri kalınlaşarak koparak dökülme sorunu en az aza indirgenir. İçeriğindeoranında kara sarımsak özü, %7 oranında ginseng ve %5 oranında minoxidil bulunmaktadır. Kara sarımsak özündeki yağın yardımıyla saçlar gürleşir ve şekil almaya daha yatkın hale gelir. Bunun yanı sıra sarımsak yağı, saçı hızlı uzatırken aynı zamanda gücünü kaybetmesini önler. Ginseng, saçların beslenmesine katkı sağlayan bir maddedir. Saçların kökünden uzuna kadar besleyerek aynı zamanda bakımını yapmış olur. Minoxidil ise zayıf saç köklerinin içine nüfuz ederek daha iyi beslenmesine ve onarılmasına katkı sağlar.

Saç Dökülmesini Önleyen Boldixil Şampuanın Faydaları

 • Dökülmeyi azaltarak saçların yoğunlaşmasına katkıda bulunur.
 • Saç tellerinin azalmasının önüne geçerek tekrar artmasını sağlar.
 • Saç kıran hastalığına karşı faydalı bir etki gösterir. Saçın tekrar çıkmasına yardımcı olur. Fakat kullanımdan önce bir uzmana danışmakta fayda vardır.
 • Saç köklerine nüfuz etmesine karşın hormonlarda bir bozukluk yaratmaz.
 • Saç dipleri havasız kaldığı sürece, saç dökülmeye devam eder. Havasız kalmasının sebebi ise saç köklerinin yağ ile kaplanmış olmasıdır. Boldixil şampuan saç köklerindeki yağlı tabakayı ortadan kaldırarak saç köklerinin hava almasını sağlar. Hava aldığı sürece saç dökülmesi son bulur.
 • Saç derisi tarafından kolay emilebilen bir yapısı vardır. Bu sayede gösterdiği etkilere en hızlı şekilde ulaşılabilir.
 • Saç ekim işlemi yaptıran kişiler tarafından kullanılmasında bir sakınca yoktur. Bir uzmana danışıldıktan sonra kullanılabilir ve saç ekimi aşamasında fayda da sağlar.
 • Saçın dökülmesini engellemenin yanı sıra mevcut saç tellerinin de kalınlaşmasını sağlar. Bu sayede saçlar olandan daha gür ve hacimli görünür.

Doğal bir içeriğe sahip olması sebebiyle dermatolojik olarak testlerden geçirildiğinde herhangi bir yan etkiyle karşılaşılmamıştır. Fakat cildi çok hassas olan kişilerin, beklenmeyen bir reaksiyonla karşılaşan kişilerin ya da içerisindeki herhangi bir maddeye alerjisi bulunan kişilerin bir uzmana danışması tavsiye edilir. boldixil satın al _

Saç Dökülmesini Önleyen Boldixil Şampuan Nasıl Kullanılır?

Kullanımı sıradan şampuanlardan farklı değildir ve ekstra bir işlem gerekmeksizin uygulanır. Banyo esnasında saça normal şampuan gibi uygulanır ve iki üç dakika bekletilir. Bekleme sırasında saç diplerine yavaşça parmaklarla masaj yapılabilir. Gün bir ya da iki kez kullanılabildiği gibi alerjik bir reaksiyon gösteren kişiler şampuanı kullanmayı bırakmalı ve bir uzmana danışmalıdır. Tavsiye edilen kullanım süresi en az üç aydır. En üç ay düzenli bir şekilde kullanılan Boldixil şampuan gözle görülür biçimde fayda sağlar. Şampuandan tam verim alınabilmesi için mutlaka orijinal ürün alınmalıdır. Aksi takdirde farklı ve kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin kullanımına uygun olan bu ürünün kullanım yaşı en az 18’dir.

Sipariş ve Satın Alma

Ürün, kendi resmi sitesinden temin edilebilir ya da orijinal ürün sattığından emin olunan sitelerden alınabilir. Fakat önemli olan ürünün mutlaka orijinal olmasıdır. Aksi halde ürün istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Ürün her bütçeye hitap edecek şekilde farklı fiyat alternatifleri ile satılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İnce Bağırsak Kanseri Hakkında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |