Vücut Kitle İndeksi Nedir? Chocolate Slim Fayda Sağlar Mı

Vücut Kitle İndeksi Nedir? Chocolate Slim Fayda Sağlar Mı


Vücut kitle indeksi (VKİ), diğer bir adıyla beden kitle endeksi, vücut ağırlığımızın yani kilomuzun (kg), uzunluğumuzun yani bildiğimiz tanımıyla boyumuzun metre cinsinden karesine çarpılması ile hesap edilir. Vücut kitle indeksi yaş ilerledikçe artış gösterebilir. Her yaş grubunun normal aralık olarak kabul ettiği ayrı vücut kitle indeksleri vardır. 19-24 yaş aralığındaki bir bayanın vücut kitle indeksi ile 35-44 yaş aralığındaki bir bayanın vücut kitle indeksinin aynı olması beklenemez.

İdeal Kilo Hesaplama

Yaş aralığımıza göre normal kabul edilen vücut kitle indeksinin, boy uzunluğumuzun karesine çarpılması ile ideal kilomuzu hesaplayabiliriz. Bir örnekle bahsedecek olursak,

Örnek: 23 yaşında 1.70 boyunda bir bayanın ideal kilosu nedir?

23 yaş aralığının, normal kabul edilen vücut kitle indeksi 24’dür. Bundan yola çıkarak hesaplamamızı yapacak olursak,

24*(1.70*1.70)= 24*2.89=69.36

23 yaşında ve 1.70 boyunda bir bayan için, 69 kilo ideal kilo olarak kabul edilmektedir.

Bayanlar için ideal kilomuzda olmak son derece önemlidir. İdeal kilosunda olan bayanlar kilolarını korumak, üzerinde olanlar ise ideal kilolarına ulaşmak için çok uğraştırıcı yöntemler deneyip dururlar. Artık sizleri bu uğraştırıcı yöntemlerden kurtaracak bir yardımcınız var. İdeal kilonuza ulaşmanızda ki en büyük yardımcılarınızdan olacak olan chocolate slimtürkiyesizlere bir telefon kadar uzakta. Hazırlanış aşamasının sadece bir dakikanızı alacak pratikliği, lezzeti ve kilo verdirme hızı ile favoriniz olacak öğün yerine geçen gıda takviyemizi mutlaka denemek isteyeceksiniz.

Vücut Yağ Oranı

Vücut yağ oranı, vücut ağırlığınıza göre vücudunuzda yüzde kaç oranında yağ olduğunun göstergesidir. Vücut yağ oranı sadece kilolu insanlarda fazla değildir. İdeal kilosunda olan insanlarında vücut yağ oranında fazlalık olması sık rastlanan bir durumdur. Kilomuzdan daha fazla dikkat etmemiz gereken şey vücut yağ oranımızdır. Yağ oranımızın fazlalığı, hem estetik görüntümüzü hem de sağlığımızı olumsuz etkilemektedir.

Aynı boy, aynı yaş ve aynı kilodaki iki kadını baz alacak olursak. 1.65 boyunda ve de 63 kiloda iki bayan var, ikisi de 36 yaşında. Birinin yağ oranı yüzde 38, diğerinin yağ oranı yüzde 24. Hiç şüphesiz yağ oranı düşük olan bayan, yüksek olan bayandan çok daha fit bit görüntüde olacaktır. Fit bir görüntüden daha önemli olan şey ise sağlıktır. İdeal kilomuzda olsak bile yağ oranımız olması gerekenden fazla ise maalesef sağlığımız tehlikede demektir. Bu sebeple diyet yaparken önem vermemiz gereken şey yağdan kaybetmektir. Ürünümüz Chocolate Slim yağdan kaybetmeniz noktasında da size yardımcı olacaktır. Sipariş için web sitemiz: Chocolateslimturkiye.com adresimizi ziyaret ediniz. İçeriğindeki zengin protein oranı ile kilolarınızı kastan değil yağdan kaybetmenizi sağlayacaktır. Chocolate slim almak isteyenler http://chocolateslimturkiye.com/ adresinden ürün tedarik edebilirler. Kastan kilo kaybetmek, kilolu olmaktan çok daha zararlıdır ve bilinmelidir ki kastan kaybedilen kilolar kısa süre içerisinde yağ olarak geri alınır.

Bir önceki yazımız olan Fizik Tedavi Nedir? Ve Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Hangi Bölüm Bakar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |