Yüzdeki tüylenmeler neden olur? Nasıl giderilir? Tedavisi nelerdir

Yüzdeki tüylenmeler neden olur? Nasıl giderilir? Tedavisi nelerdir

Yüzdeki Tüylenmeler için Ne Yapılmalı ve Sebepleri

Yüzdeki tüylenmeler kötü bir görüntüye sahip olmanıza neden olabilir. Yüzdeki tüylenmeler giderilmeden yapılan makyajlar faydalı olmayacağı gibi tüylerin nemlenmesi sonucu daha çok belli olacaktır. Yüzdeki tüylenmelerle ilgili olarak öncelikle yüzdeki tüylenme sebeplerini ve sonrasında yüzdeki tüylenmeler için neler yapılabileceği konusuna değinerek bu sorunu kısa sürede atlatmanız için sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

tuylenme

Yüzdeki Tüylenmelerin Nedenleri Nelerdir?

Aşırı makyaj yapanların yüzdeki tüylenmelerinin bir süre sonra arttığı görülmüştür. Özellikle akşam yatmadan önce makyajını temizlemeyen bayanlarda zamanla tüylenme söz konusu olabilmektedir. Tüylenmenin en çok görülen nedeni ise genetik faktörlerdir. Anne ve babadan kalıtsal olarak gelen hormonal bozukluklar ve bağışıklık sistemindeki sağlık sorunlarıda aşırı tüylenmeye neden olabilmektedir. Yüzdeki tüylenmelerin daha az görülen sebepleri ise stres, üzüntü, yaşlanma belirtileri gibi nedenlerdir.

Yüzdeki Tüylenmeler Nasıl Giderilir?

Yüzdeki tüylenmeler için öncelikle bir estetik uzmanına tedavi olabilirsiniz. Lazer epilasyon yaptırarak bu tüylerden belli seanslar sonrasında kurtulabilirsiniz. Bunun dışında evde kendi imkanlarınızı kullanarak tüylenmeyi ortadan kaldırabilecek veya azaltabilecek yöntemler mevcut.

Maske ile Tüylenmelerden Kurtulmak

Adet yumurtayı kırarak akını az miktarda mısır unu ve şekerle birlikte bir kaba koyun. Güzelce çırpın ve kendiniz çırpıyorsanız en az 15 dakika karıştırın. Karıştırma işleminin hemen ardından karışım kurumaya veya donmaya başlamadan önce maske olarak uygulayın. Yüzünüzde en çok tüylenmenin meydana geldiği bölgelere yoğun olarak uygulayın. Bu karışımı yüzünüze uygularken masaj yaparak ve yüzünüzü ovarak iyice yedirecek şekilde uygulayın. Karışımı tüylenmenin en yoğun olduğu bölgelere uyguladıktan sonra en az 15 dakika bekleyin. Daha uzun süre beklemeniz ekstra faydalı olacaktır. Yüzünüzü iyice yıkayın ve temizleyin. Bu karışımı bir hafta boyunca günde en az 1 en çok 2 kez uygulayın. 2 kez uygulamak isteyenler öğle saatleri ve yatmadan önce uygulamalıdır. Bu sayede 10-12 saatlik zaman dilimi geçecek ve maksimum yarar sağlanacaktır. 1 hafta sonrasında bu karışım sayesinde yüzdeki tüylenmeler büyük oranda azalacaktır.

tuylenme

Kür Bakımıyla Tüylenmelerden Kurtulun

Yüzdeki tüylenmeleri gidermek için kozmetikçilerde satılan kürleride kullanabilirsiniz. Fakat bu ürünlerde bulunan kimyasallar yüzünüze zarar verebilmektedir. Bu yüzden kozmetik ürünleri satan yerlerden alacağınız kürler tüylenmeyi giderim derken cildinize zarar vermesin. Bunun yerine bitkisel çözümleri kendiniz üretebilirsiniz. Bakım kürleri olarak bilinen kürleri kendiniz evinizde doğal olarak yaparak kullanabilirsiniz. Yüzdeki tüylenmelerden bu sayede kurtulmanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Genç Görünmek için başlıklı makalemizde genç görünmek için giyim tarzı, genç görünmek için nasıl giyinmeli ve genç görünmek için nasıl makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
akciğer kanseri | lenf kanseri | yumurtalık kanseri | meme kanseri | mide kanseri | cilt kanseri |